Knihy

Nejkrásnější (Marissa Meyer)

Zdravím čtenáři!

Už se pomalu blížím ke konci celé série. Budu se opakovat, ale tahle série je prostě skvělá. Sice jsem se k ní vrátila po skoro roce, kdy jsem četla Cinder, ale jsem za to moc ráda. A dneska vám tu ukážu knihu Nejkrásnější, takovou doplňkovou knížku o jedné ze záporných postav z Měsíčních kronik.

Původní název – Fairest (2015)
Žánr – Sci-fi, Pro děti a mládež, Světová literatura
Rok vydání – 2015
Překlad – Jana Zejmanová

Anotace„Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud.

Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.“ (zdroj – www.databazeknih.cz)

Vlastní názor – Kniha Nejkrásnější pro mě byla zvláštní knihou. Poskytla nám náhled na dětství Levany, její sestry a jejích blízkých. Kniha začíná velmi temným zážitkem. Snem. Snem, ve kterém Levana hoří. Popravdě, z toho popisu snu mi přebíhal mráz po zádech. Popis byl totiž docela podrobný.

Popravdě, málokterá postava v knize mi byla sympatická. Oblíbila jsem si sice Evreta a jeho dcerušku Winter (ano, princeznu předposlední knihy), ale jinak jsem v knize viděla jen samé zlo. Channary, sestra Levany, byla … pardon, že to takhle řeknu, ale proradná svině. Nechápu, jak se mohla vůbec stát královnou Měsíce. To, že kolem sebe všem jenom ubližovala, střídala chlapy jako ponožky, dokonce nechala své služce odřezat nohy! Dělalo se mi z ní zle.

Ale Levana nebyla o moc jiná. Sice se jí autorka snažila vykreslit jako tu chudinku, co jí nikdo nemá rád, ale řekla bych, že tohle se autorce až tak moc dobře nepovedlo. Levana, stejně jako její sestra, je a už od mala byla potvora, proradná mrcha.

Autorčin styl vyprávění mi sedl. Jak jsem již zmiňovala v minulých recenzích na tuto sérii, a opakuju to skoro v každé z nich, miluju pohádky. V téhle knize jsem si nemohla nevšimnout narážky na zrcadla. Dlouze jsem přemýšlela, jaká pohádková postava se skrývá pod Levanou. Asi mám dlouhé vedení, ale došlo mi to vlastně až ke konci knihy. 😀 Královna Zloba.

Ani jednu vteřinu po celou dobu čtení (tu knihu jsem přečetla za jedno odpoledne) mi nebylo Levany ani kapku líto. Myslím i, že i když je člověku ubližováno, dokáže se chovat laskavě ke všem okolo. Nebo teda asi ne úplně ke všem, ale nemusí se přece chovat jako mrcha.

Rozhodně jsem ráda, že autorka tuto knihu napsala, protože během čtení Scarlet a Cress jsem hodně přemýšlela, kde se vlastně královna Levana vzala, a jak asi vypadalo její dětství, proč se vlastně stala tak zlou. Navíc v knize Nejkrásnější nám autorka poodkrývá tajmeství, které bylo malinko naznačeno v předchozích knihách, a to, jak se princezna Selene alias Cinder dostala vlastně na zem. Vidíme ji v knize jako malinké batole, roztomilou princezničku, která ovšem schytala proradnou tetu. Ta se stala ještě proradnější, když její sestra Channary odešla.

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *