Filmy a Seriály

Na jaké seriály se chystám koukat v posledním čtvrtletí roku 2019?

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku! 

Poslední čtvrtina roku 2019 je před námi, celé 4 měsíce. To je opravdu dost času na sledování nějakého suprového seriálu. Já bych vám tu dnes chtěla ukázat, na jaké seriály se chystám koukat, ještě než rok 2019 skončí.  

 1. Shadowhunters – Na seriál podle knižní série Nástroje smrti jsem se chystala podívat už v minulosti, ale vždy jsem našla seriál, který mě zajímal více. Ale letos bych konečně chtěla docílit toho, že ten seriál konečně zhlédnu, s přihlédnutím na to, že skončil a další série už nebudou vycházet. Co jsem se dívala, tak jsou pouze 3 série po nějakých „zaokrouhleně“ zhruba dvaceti dílech (první série má 13, druhá 20 a třetí 22 dílů), takže by to měla být kratší záležitost. 
 2. War and Peace (2016) – Konkrétně tu mám na mysli šestidílný miniseriál z roku 2016, za kterým stojí BBC One a hrajou v něm například Lily James (moje oblíbená herečka) nebo například Jillian Anderson, taky skvělá herečka, kterou můžete znát z Akty X coby agentka Dana Scully. Seriál je adaptací známého literárního počinu Vojna a mír, za kterým stojí spisovatel Lev Nikolajevič Tolstoj a který mapuje události války mezi Ruskem a a Napoleonem. Seriál War and Peace má hodnocení 97/100 a na ČSFD 75%
 3. 13 reasons why – Dalším seriálem, okolo kterého se strhl docela velký boom a který v tuhle dobu čeká na čtvrtou sérii, je 13 Reason Why. Pro ty, kteří by nevěděli, o co jde – Seriál vypráví příběh středoškoláka, kterému přijde jednoho dne bedna nahrávek. Tato bedna pochází od spolužačky Hanny, která spáchala sebevraždu. Středoškolák má za úkol všechny nahrávky poslechnout a poslat dál dalším spolužákům a vytvořit takový řetězový dopis. Mezi nahrávkami je totiž 13 vzkazů pro 13 lidí, kteří údajně hráli roli ve smrti Hanny. Už jenom podle toho popisu to vypadá na velice zajímavý seriál, většinou jsem spíše tíhla ke story ze středoškolského prostředí, takže na tento seriál se velice těším. Jak jsem již psala výše, seriál čeká na čtvrtou sérii, která měla vyjít na konci srpna, ale bohužel byla odsunuta až na rok 2020 a byla označena jako poslední. Jinak seriál sklízí docela vysoká hodnocení, na ČSFD má v tuto dobu 81%
 4. The Originals – Spin-off k seriálu The Vampire Diaries už taktéž patří mezi ukončené seriály. Já v něm zatím došla pouze ke druhé sérii, pak jsem měla ve sledování seriálů pauzu a už jsem se k němu nevrátila. Ovšem mám v plánu ho do konce roku 2019 dokoukat. The Originals vypráví vedlejší příběh rodiny Původních, úplně prvních upírů, kteří byli stvořeni. Nejhorší z nich, Klaus, se vrací do jejich rodného města New Orleans, aby jej získal zpět, protože kdysi toto město patřilo rodině Mikaelsonových. S ním přijíždí jeho bratr Elijah a sestra Rebecca. V dalších sériích seriálu se prý objevují flashbacky s postavami z The Vampire Diaries. 

Pokud byste mi chtěli doporučit nějaký seriál, na který se určitě musím podívat, neváhejte a házejte tipy do komentářů. Uvítám každé doporučení ? 

Doufám, že se vám dnešní článek líbil, že vám třeba poskytl inspiraci, co sledovat, a že se společně uvidíme u dalšího článku! 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

10 Comments

  • Tery Engli

   Děkuji za komentář 🙂 Snad se do toho brzy pustím, ale momentálně toho mám rozkoukaného hrozně moc 😀 Trošku se začínám být, že do konce roku nestihnu 😀

  • Tery Engli

   Já jsem z knih četla zatím jen jedničku a půlku dvojky, takže to by mi ani moc nevadilo, že se to knih nedrží. A herecké výkony? Děsíš mě 😀

 • bythewaygaby

  Veľká vďaka za skvelé tipy! Osobne ti neviem poradiť žiaden seriál, lebo patrím do tej skupiny, ktorá potrebuje nejakú inšpiráciu na to, čo sledovať. 😀 O Shadowhunters som už počula, no to bolo ešte vtedy, keď ho iba plánovali natáčať. Potom som naň úplne zabudla. Túto jeseň si to asi vykompenzujem a pustím sa do neho.

 • ClaireParma

  Nevím jestli jsi viděla Příběh služebnice, ten je taky super (i když občas pěkně krutej), třeba Killjoys je taky super seriál (trochu vesmírnej), nebo i Younger (takovej ryze pro ženský :D)

  • Tery Engli

   Klárko, děkuji za komentář 🙂 Příběh služebnice jsem viděla, skončila jsem v půlce druhý série, protože mě to přestalo bavit a letos to stoprocentně dokoukávat nebudu. Killjoys neznám, na to mrknu, a Younger taky neznám 🙂 Díky moc za tipy!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *