Knihy

Mé jméno je Nikdo (Kristen Orlando)

Zdravím čtenáři!

Už jste sin někdy říkali v hlavě, jaké by to bylo, kdyby vaši rodiče byli tajní agenti, kdyby vás od narození cvičili na to, že se jím jednou taky stanete a budete chránit ostatní? Bylo by to bezva, co? I když … nemít žádné přátele a často se stěhovat, to by asi nebylo nic moc. A právě to zažívá Reagan, hlavní hrdinka knihy Mé jméno je Nikdo.

Původní název – You don’t know my name (2017)
Žánr – Romány, Thriller, Pro děti a mládež
Rok vydání – 2017
Překlad – Kateřina Kuncová

Anotace – Sedmnáctiletá Reagan Elizabeth Hillisová je zvyklá přes noc měnit identitu, lhát všem přátelům, které kdy měla, a odehnat každého, kdo by se jí snad dostal příliš blízko k tělu. 

Reagan je od dětství cvičená v boji na život a na smrt a umí bravurně zacházet s jakoukoli zbraní, protože se od ní očekává, že půjde ve stopách rodičů a rozšíří řady nejmocnější tajné služby na světě, Černých andělů. 

Zamilovat se do kluka od vedle rozhodně neměla v plánu. Nyní se musí rozhodnout, jestli využije své obrovské předpoklady a vrhne se do života plného nebezpečí, pro který byla vychována, nebo poslechne srdce a zvolí existenci obyčejného člověka, po níž vždycky toužila. 

Když jí ale nepřátelé unesou rodiče, jde rozhodování stranou. Reagan velice rychle zjistí, jak moc se ostrá akce liší od výcviku, a jestli se může spolehnout na lidi kolem sebe. Zvlášť na ty, kterým dosud musela lhát.
Zoufalá a vyděšená v sobě musí najít Černého anděla… (zdroj – www.databazeknih.cz)

Vlastní názor – Když jsem dostala nabídku od nakladatelství na tuto knihu, neváhala jsem ani minutu. Již jsem několik knih z tohoto nakladatelství četla a zatím jsem vždy byla spokojená, a proto jsem očekávala, že bude suprová i tato kniha. A nespletla jsem se.

Reagan chodí do školy jako normální teenageři, má kamarádky jako normální teenageři, ale není jako oni. Je totiž dcerou Černých andělů, tajného spolku ochraňující společnost. Po té, co její rodiče jsou uneseni, se vydává je zachránit, i s tím největším rizikem, jaké existuje – že při tom zemře. Ovšem Reagan by pro své rodiče udělala cokoliv.

Autorčin styl vyprávění je naprosto excelentní. Nemohla jsem s od knihy odtrhnout. Některé popisy byly maličko zdlouhavější, ale ty byly zastíněni příběhem. Musím ale podotknout, že jsem v příběhu viděla obrovskou podobnost s filmem Spy Kids. Kdo neviděl, určitě si pusťte.

Reagan a její rodinu pronásleduje pár velmi nebezpečných lidí. Jednoho dne, když je Reagan ještě ve škole, ji napadne jeden z těch lidí. Poskok drogového dealera. Reagan okamžitě volá domů, aby upozornila rodiče. Ti se ovšem nestihnou skrýt, a po návratu domů Reagan zjistí, že jsou pryč.

Nutno podotknout, že ne vždycky se ke knize povede poutavý prolog. Ovšem tato kniha má naprosto skvělý prolog! Okamžitě vás vtáhne do děje, zatoužíte si přečíst víc a víc a najednou jste u konce knihy … Příběh mi doslova utekl jako voda. Co by někomu mohlo trošku vadit, a už jsem se s takovými názory taky střetla, je to, že se v knize poněkud chaotičtěji mění scény. Chvíli jste tady a chvíli támhle. Mě osobně to nevadilo, ale při čtení této knihy bych na to určitě radši brala ohled. 

Napětí v této knize rozhodně nechybí, za což autorku dost chválím. Kombinace románu a thrilleru se mi zalíbila, a vůbec mi nevadilo, že hlavní hrdinka je teen, i když takových knih s náctiletými hrdiny začíná kolem nás být dost. Ale vemte si, nebylo by jich dost, kdyby to lidé nečetli. No ne?

Co v knize najdeme? Napětí, strach, odhodlání, začínající lásku, přátelství, smích, pláč, emoce … Směska všeho dohromady tvořící suprově napsaný příběh. Naprosto skvělé čtení ze žánru Young adult. Už teď se moc těším na druhý díl, který by pravděpodobně měl vyjít ještě letos. Určitě si ho pak seženu.

Moc moc děkuji nakladatelství Mystery Press za poskytnutí recenzního e-booku. Knihu si můžete zakoupit zde – Mé jméno je Nikdo Mystery Press. 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

4 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *