Knihy

Marissa Meyer – IKO (recenzní e-kniha)

Recenzní e-kniha

Měsíční kroniky se v loňském roce pro mně staly srdcovou záležitostí, co se sérií týče. Proto jsem si nemohla nechat uniknout „pokračování“ v podobě komiksu o naší milované IKO, která byla v sérii maličko odstrčená stranou. Ačkoliv ze začátku převládaly spíše pochybnosti, jestli je komiksové zpracování dobrý nápad, nakonec to dopadlo relativně dobře.

Autor – Marissa Meyer, Douf Holgate
Nakladatelství – Egmont
Počet stran – 240
Rok vydání – 2018
Řada – Měsíční kroniky

Křehké spojenectví Země a Měsíčního království je v ohrožení. Smečky zmutovaných vlčích vojáků, které stvořila královna Levana, se ani po její smrti nevzdaly a stále útočí na vše živé. Prostořeká androidka Iko se proto rozhodne vzít vše do vlastních rukou a dopadnout jejich vůdce. S nelehkým úkolem jí pomáhá pohledný palácový strážce, který brzy přiměje Iko přehodnotit vše, co dosud věděla o věrnosti, lásce a své vlastní lidskosti.

Na konci roku 2018 vyšlo „pokračování“ Měsíčních kronik v komiksové podobě. Hlavní hrdinkou se tentokrát stala IKO, robotka, jež prokázala, že dokáže být oddanější a zapálenější, než leckterý člověk. V Měsíčních kronikách byla tato „osůbka“ poněkud odstrkována do pozadí, více se projevovaly právě lidské postavy. A proto jsem byla velice ráda, když se oznámilo, že IKO se stane hlavní hrdinkou komiksového pokračování.

Rozhodně musím pochválit kreslíře Douga Holgata, který komiks nakreslil. Kresby jsou vedené v modrých odstínech, žádná barevná bláznivá divočina, na kterou jsou fanoušci komiksů zvyklí, ale decentní obrázky provázené komiksovými bublinami. Autorkou textů je Marissa Meyer, což je pochopitelné, když Měsíční kroniky jsou její dílo.

Příběh IKO lehce navazuje tam, kde Měsíční kroniky skončily. Cinder se stala vládkyní Měsíce, její přátelé si našli své povinnosti a IKO dostala veledůležitý úkol – pochytat na Zemi uprchlé vlčí vojáky a postavit je před spravedlnost. Ovšem nikdo ještě netuší, že se chystá obrovské povstání.

IKO jsem slupla jak malinu za jedno odpoledne, a rozhodně nelituji čau stráveného v její společnosti, uvítala bych stoprocentně více času (juchů, bude pokráčko! Hip hip hurá!) Fanoušci Měsíčních kronik budou rozhodně nadšení, málokdy se vidí, že by pokračování úspěšné knižní série bylo ve formě komiksu!

Když knihu pojmu jako celek, tak na sérii to bohužel ještě nemá, místy mi přišel příběh maličko uspěchaný, ale je to zatím první komiksový díl, uvidíme, jak si povede druhý, který má vyjít někdy v půlce března. Mám ale i drobné výtky k formě, na určitých místech mi přišlo na jednom kousku moc textu, zrovna ke komiksu se to moc nehodí, takže na tom by asi chtělo trochu zapracovat a doufám, že ve druhém díle už to bude lepší. Asi by také chtělo trochu více se pověnovat textu samotnému, sem tam sem našla překlep, ale spíše ve formě chybějící čárky nebo vypadlého písmenka. Komiks jsem četla na mobilu, protože moje čtečka, chudák, jaksi nepobírá PDF (pokud byste někdo měl supr čupr radu, sem a ní!) a rozhodně to stálo za to!

Pokud milujete Měsíční kroniky jako já, rozhodně se na toto pokračování mrkněte, myslím, že nebudete litovat 🙂

IKO ode mě dostává zatím 4 hvězdičky z pěti, ponechám si maličkou rezervu pro další díl 🙂

 

Recenze vyšla na portálu Knihaha.cz

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *