Knihy

Lucy Clarke – Modrá (recenzní kniha)

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Grada

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nové recenze!

V noci se mi nejlépe píše, zvlášť když potřebuji trochu dohnat blog a dopsat nějaké resty. Všude je klid, stačí si pustit nějaký pěkný film, dát si něco malého k jídlu a slova se ze mně sypou skoro samy.  A právě v rámci dopisování restíků tu mám také jeden recenzní kousek od Grady. Jeho název je Modrá, napsala jej (vlastně ji – jako tu knihu) Lucy Clarke a jedná se o román o dvou dívkách, které se dostanou na loď Modrá a seznámí se společně s partou nových lidí. A jak vlastně obstála Modrá u mě? Na to se můžeme podívat níže v kratší recenzi!

Autor – Lucy Clarke
Nakladatelství – Cosmopolis
Počet stran – 312
Rok vydání – 2015
Série – /

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru…Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí…Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!

V příběhu sledujeme dějovou linku z minulosti a přítomnosti. Hlavní hrdinka Lana nám tu vypráví své draze nabyté zkušenosti s plavbou na jachtě Modrá, patřící pohlednému Dannymu. Setkává se tu s kapitánem Aaronem, vysmátou Shell, poněkud zakřiknutým Josephem a milým Heinrichem. Společně se svou nejlepší kamarádkou Kitty se přidává k posádce Modré, zažívá úžasná dobrodružství a poznává krásná místa.  Ačkoliv by se zdálo, že takový život je jedna velká idylka – pařby do noci, spousta alkoholu, Skákání do vody z útesů, potápění se v azurově modrém moři a neuvěřitelná svoboda – až takový život zalitý sluncem to zřejmě tak není. Začínají se provalovat jedna zrádná tajemství za druhým. Slunný život na moři protkávají náhledy ze současnosti, kdy už je předem jasně, že plavba nebyla takovou, jakou ji Lana chtěla, a že se na palubě stalo něco, na co by zřejmě všichni rádi zapomněli.

Thrillerů s temnými tajemstvími se v poslední době urodilo jako hub po dešti. I když nevím, jestli tuhle knihu řadit mezi romány, nebo mezi thrillery, protože je to tak napůl.  V té záplavě je relativně těžké najít takový, který by se něčím odlišoval od těch ostatních. Který by přinesl něco, co tu jiné ještě neukázali. Neříkám, že zrovna Modrá je takovým průkopníkem v tomto žánru, ale rozhodně patří mezi ty velice dobré. Líbil se mi styl, jakým byla kniha napsána, ne vždy mi vyhovuje střídání pohledů jak časů, tak postav, ale k téhle knize to jaksi patřilo, dávalo to příběhu jiný směr a řád. Autorka píše poměrně čtivým stylem, knihu jsem měla přečtenou za pár hodin. Kniha jako taková není nijak extra, ale je to příjemný, oddychový, románový příběh s nádechem thrilleru.

Pokud hledáte příjemnou oddychovou knihu s nádechem tajemného thrilleru, rozhodně mohu Modrou doporučit. Nečekejte nějaké zázraky, ale za přečtení rozhodně stojí. Teď na léto je tato kniha jak svojí tématikou, tak působivou obálkou naprosto ideální volbou třeba na dovolenou na pláž!

Knihu k recenzi poskytlo nakladatelství Grada. Knihu můžete zakoupit po kliknutí na logo.

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

 • Tereza

  Ahoj a děkuji za tip – popřemýšlím o tom 🙂 Ještě si tvoje recenze přečtu, ale nemám tip na nějakou knihu, která se ti v poslední době hodně líbila? Třeba nějaký román.
  Já dočítám Geniální přítelkyně a to mne zaujalo moc.
  díky
  Terka

  • Tery Engli

   Ahoj Terezko, děkuji ti za komentář. Za sebe z románů ti mohu doporučit nádhernou sérii Cizinka, nebo knihu Kavárna v Kodani od Julie Caplin. Nakladatelství Grada od této autorky právě vydalo druhou knihu – Pekárna v Brooklynu. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *