Knihy

Lístky ve větru (Virginia Cleo Andrews)

Zdravím čtenáři! 

Na pokračování knihy Květy z půdy jsem byla strašně zvědavá, protože první díl jsem slupla jak malinu. Ovšem, nemám ráda takové to zklamání z pokračování. No nic, více se dozvíte níže v recenzi.  

Žánr – Romány, Pro ženy
Rok vydání – 2014
Překlad – Jana Pacnerová

Druhý díl rodinné ságy dále sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně. Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanechávají své dětství, ale také mrtvého bratra a nejpřirozenější lidský cit- lásku k matce, kterou kdysi tak velice milovali, ale která je svou neodpustitelnou zradou hluboce zranila. Zejména Cathy zachvátí hořká nenávist a touha po pomstě. Co čeká sourozence ve světě, před kterým byli tak dlouho skryti? Dokážou uskutečnit svá předsevzetí a dosáhnou cílů, o nichž snili v prachu, tmě a špíně půdy? (zdroj – www.databazeknih.cz)

Přemýšlím, jak šikovně to napsat, abych neurazila tuhle knihu. Ze začátku mi fakt dlouho trvalo, než jsem se od knihy začetla. Nevím, čím to bylo způsobené, ale už od začátku mě ta kniha moc nebavila. Jestli to bylo zapříčiněno prvním dílem, ze kterého jsem několik hodin byla skoro mimo (ještě když jsem si po něm shlédla film), to opravdu netuším. Je to možné.

Tak strašně jsem v tom druhém díle, zvláště ke konci, nesnášela Cathy. Nesnášela jsem, jak se chová k ostatním, jak svádí muže kolem sebe, pak je odstrkuje a odkopává, jak se k nim chová a ubližuje jim. Nesnášela jsem ty její věčné myšlenky na pomstu matce. Čekala jsem, že během příběhu v druhé knize dospěje, když měla ke konci vlastně dva syny. Podle mě se chovala jako děcko. Prachsprosté děcko, které má dvě vlastní děti. Nic dospělého jsem na ní neviděla.

Bylo mi líto Chrise, Paula, Carrie, i Chatyina manžela Juliana, že s ní museli žít a vytrpět si tu její blízkost. Za celou tu dobu se mi stala tak strašně protivnou, že to snad není ani možný.

Na druhou stranu mi bylo docela líto všech okolo. Hlavně Paula, který ji bezmezně miloval. Nakonec se teda vzali, ale k čemu to bylo, když zahodila zhruba 7 let manželství s mužem, kterého nemilovala? Kterého vlastně milovala až těsně před jeho smrtí při autonehodě? Jaký vlastně měl smysl života s mužem, kterého od sebe vlastně odstrkávala? Nějak jsem nedokázala pochopit, proč si Cathy vybrala Juliana, když si měla brát Paula. Kdyby si ho vzala, všechno by bylo jednodušší, a možná by i zapomněla na tu svojí hloupou pomstu a smířila se s minulostí.

Nejvíc jsme na konci knihy brečela, když zemřela Carrie, sestra Cathy a Chrise. Byla vlastně jediné z dvojčat, které přežilo půdu. A bohužel i ona na konci odešla. Bylo mi jí hrozně líto, když tam bylo popisováno, jak se k ní ostatní holčičky ve škole chovaly ošklivě, posmívaly se jí kvůli jejímu malinkému vzrůstu, a pohrdaly jí. Bylo mi jí prostě líto.

Nejvíce líto mi ale bylo Paula, se kterým Cathy pěkně vyběhla, a pak za ním přilezla jakoby nic. Tak moc jsem si přála, aby na konci knihy odmítl si ji vzít. Aspoň by jí ukázal, že se sebou nenechá mávat jako s hadrem.

Z Chrise se stal lékař. Tomu jsem to přála, i když pořád chodil za Cathy a snažil se ji získat jen pro sebe. Popravdě, pořád jsem nějak nepřitíhla k tomu, aby se milovali bratr se sestrou jinou než rodinnou láskou. Nějak jsem tomu nemohla přijít na chuť, a vlastně jsem pak byla i ráda, že si Cathy našla Juliana, aby byla daleko od Chrise, který za ní pořád chodil a pořád jí prosil, aby byla s ním. Byl trošku vlezlý, no.

Abych to celé shrnula, tak tenhle díl mě moc nebavil, ze začátku jsme se do čtení musela nutit, celou dobu mi byla hrozně protivná Cathy a to její namyšlené chování. Další díly si ovšem přečtu, čistě ze zvědavosti, jak to se všemi vlastně dopadne.

Celkové hodnocení – 3/5

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *