Ostatní

Křest a autogramiáda ke knize Písně sirén

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

Konečně se mi poprvé v životě dostat se na autogramiádu a křest knihy. Věřte nebo ne, ve svých 23 letech jsem byla poprvé na takové akci? Chtěla jsem jít už na pár autogramiád, ale pokaždé mi do toho něco vlezlo. Ale jak se říká – radši později, než nikdy, že? Autogramiáda a křest se uskutečnila 26. listopadu přímo v nakladatelství Maintrea, které se nachází u Staroměstského náměstí v Praze, konkrétně v takové maličké zapadlé uličce s názvem Týnská ulička.

Na autogramiádu se nás tam sešlo opravdu hodně, až jsme se tam pomalu ani všichni nevešli. Chvíli se čekalo na „opozdilce“, a když nás byla plná místnost, tak se začalo. Kdo chtěl, dostal nealkoholické šampáňo, zbytek dostal to alkoholické. Já jelikož jsem jela metrem a neměla jsem pak ani řídit, tak jsem si řekla o alkoholické. Ještě nám k tomu rozdávali skvělé makronky, které byly dokonce v barvách jednotlivých dílů, což mi přišlo úžasné❤️ Makronky já osobně nemusím, protože mi přijdou extrémně sladké a dávám si je jedině k hořké kávě, ale jednu jsem si přece jenom vzala. Chvíli jsme pak poslouchali slova hlavní „hrdinky“ křestu, paní Renaty Štulcové, která celou sérii Rafaelova škola má „na svědomí“. Vyprávěla nám tam pár poznámek k sérii, odpovídala na pár dotazů, nakonec se kniha Písně sirén, šestý díl Rafaelovi školy, pokřtila – velice netradičně nepolévali šampáněm, ale posypali labutími peříčky. Pak se přistoupilo k samotné autogramiádě.

Nechala jsem si od paní Renaty podepsat první, druhý, třetí a šestý díl, který jsem si na místě rovnou zakoupila, když jsem tam přišla. Takže při dalším setkání budou na podpis čekat čtvrtý a pátý díl. Po tom, co mi paní Renata podepsala mé knihy, jsem ještě chvíli čekala, rozhlížela se a nasávala atmosféru, ale protože se mezitím hrnuli další a další slečny, které si přišly taky pro podpis, a protože jsem pospíchala ještě něco vyřídit, nakonec jsem odešla chvíli po tom.

Na to, že to byl můj první křest, byl velice vydařený a snad se velice brzy dostanu na nějaký další?

Jelikož se mi na akci vybil telefon, protože sem blbec a nepohlídala sem si baterku, tak jsem si neudělala žádné fotky (až pak doma), ale požádala jsem přímo nakladatelství Maitrea, zda by bylo možné poskytnout pár fotek z akce, abych vám je zde mohla ukázat, a oni souhlasili? Fotograf, který celou akci dokumentoval, mi poslal fotky zhruba 4 dny po akci.

Fotografie:

Děkuji nakladatelství Maitrea za úžasný zážitek a za fotografie, díky kterým jsem mohla tento report napsat 🙂 Doufám, že další kniha na sebe nenechá moc dlouho čekat! 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *