Knihy

Knižní recenze – Zrazená (P.C.Cast – Kristin Cast)

Zdravím zápisníci!

Pokračuji v přepisování recenzí, a také ve tvorbě nového abecedního seznamu knižních recenzí.

Další knihou bude Zrazená, druhý díl Školy noci, Zrazená.

Žánr – Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání – 2010

Překlad – Jana Kunová

Vazba – Vázaná s přebalem

Anotace „Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva… Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci. (zdroj – www.databazeknih.cz)“

Hlavní postavy – Zoey, Stevie Rae

Vlastní názor – 1) Děj – Tahle kniha byla o malilinko slabší než první díl, i když na druhou stranu v něm bylo o něco více akce, než v tom prvním. Co mi ale na knize vadilo, byl opět milostný trojuhelník. Jedna holka a dva kluci. Ale na tom dneska stojí spousta knih 😀

Ovšem v téhle knize bylo o trošku více akce a více činností, než v prvním díle. Zoey byla jmenována předsedkyní organizace Dcery temnoty, po té, co Afrodita ztropila problémy. Válka mezi ní a Zoey na škole právě začala.

Po tom, co se začnou beze stopy ztrácet studenti z běžných škol, se mají všichni napozoru. Protože právě upíři jsou podezřelí z toho, že mohou za smrt několika studentů, kteří v předchozích dnech zmizeli.

Popravdě, docela mě to bavilo, i když mi na některých místech přišlo, že některé scénky nebyly tak úplně dotažené do konce. A co mi trošku vadilo, bylo to, že tam na můj vkus bylo docela dost jmen, ve kterých jsem se po chvíli začala ztrácet. Ale jinak příběh dobrý.

2) Postavy – Zoey už přestala být tak trochu vyplašená z přestupu na novou školu a z toho, že se stala upírkou, a postupně si začlaa na škole zvykat. Získávala si postpuně přátele, dokonce i kluka. Líbilo se mi na ni, že oproti prvnímu dílu už nebyla tak vyklepaná. Že se rychle vžila do své nové pozice. To se mi na ní líbilo.

3) Prostředí – Většina děje se odehrává ve škole.

Celkové hodnocení – 5/5.

Hodnocení na Goodreads – 3.93 z 5 Zrazená Goodreads

Hodnocení na Databázi knih – 79% ze 100% Zrazená Databáze knih

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *