Knihy

Knižní recenze – Vyvolená (P.C.Cast – Kristin Cast)

Zdravím zápisníci!

Máme tu třetí díl série Škola noci, tentokrát se podíváme na Vyvolenou.

Žánr – Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání – 2010

Překlad – Oľga Kralovičová

Vazba – Vázaná s přebalem

Anotace „Ve Škole noci ožívají temné síly a v životě upířího mláděte Zoey Redbirdové nastávají převratné změny. Z těch, co se tváří jako přátelé, se vyklubou nepřátelé. Zoeyna kamarádka Stevie Rae je nemrtvá, a Zoey se snaží najít v ní kousek lidskosti. Zoey jí chce pomoc, ale neví jak … Navíc musí vše držet v tajnosti, protože na Škole noci je pravda nebezpečná. A nevyřešené milostné vztahy ke třem klukům jí dávají zabrat. A když se zdá, že horší už to být nemůže, někdo začne jen tak vraždit dospělé upíry …  (zdroj – www.databazeknih.cz, volně přeloženo ze slovenštiny)“

Hlavní postavy – Zoey, Stevie Ray, Erik

Vlastní názor – 1) Děj – Popravdě, tenhle díl bych z těch 3, co jsem přečetla, neslabší. Měl sice zajímavou zápletku, ztráta milované nejlepší kamarádka zcela zasáhla Zoey, ovšem najevo vychází další zkutečnosti, třeba to, že Zoey randí dohromady se třemi kluky, a nějak neví, kterého si vybrat. To mě u ní docela štvalo, sice to poskytuje knize dobrou zápletku, ale myslím si, že 3 kluci už je fakt moc. Trošku mě to zarazilo, protože mi z knihu plynulo, že je s Erikem šťastná, a najednou se začne s prominutím tahat s jiným? To mi od ní přišlo fakt trošku nechutný.

Taky mi to na několika místech v knize přišlo strašně zdlouhavé, překombinované a celkově trošku nudné.

2) Postavy – Postav opět bylo v knize hodně. Zoey se podle mě chvílemi chovala trošku jako šlapka, protože chodila s člověkem, a se dvěma upíry. S jedním vlastně chodila veřejně, a se zbylými dvěma se jaksi scházela tajně.

Na druhou stranu mi přišlo, že se konečně začala v určitých situacích chovat trošku dospěleji.

Stevie Rae tu nechci moc rozebírat, protože kdo si přečetl anotaci, tak ví, že se stala nemrtvou. Popravdě, docela mě potěšilo, když se Zoey nevzdala, a snažila se v Stevie najít kousek lidskosti. Nechtěla ji prostě nechat jen tak odejít. To se mi líbilo.

Celkové hodnocení – Kniha zatím byla nejslabší ze všech 3 dílů, proto 4/5.

Hodnocení na Goodreads – 3.9 z 5 Vyvolená Goodreads

Hodnocení na Databázi knih – 76% ze 100% Vyvolená Databáze knih

Četli jste Vyvolenou? Co na ní říkáte?

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *