Knihy

Knižní recenze – První (Kiera Cass)

Zdravím zápisníci!

Na začátku Nového roku jsem si dala takové malé předsevzetí, že v první polovině roku se pokusím dočíst všechny rozečtené knižní série. Zhruba někdy v říjnu nebo v listopadu jsem dávala na blog článek o knižních recenzích, které chci dočíst do konce roku 2016. Bohužel nepovedlo se mi z toho dočíst skoro nic 😀 Věnovala jsem se bohužel jiným knihám, no …

No, ale abych právě tuhle chybu napravila, vzala jsem si na přečtení knihu První, což je třetí díl série Selekce. Recenze na předchozí dva díly naleznete zde – Selekce recenze a Elita recenze. A teď se můžeme podívat na První!

Žánr – Sci-Fi, Fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání – 2015

Překlad – Jana Montorio Doležalová

Vazba – Pevná, s přebalem

Anotace – Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat. (zdroj – přebal knihy)

Hlavní postavy – America, Maxon

Vlastní názor – 1) Děj – Abych řekla pravdu, tenhle díl se mi líbil víc než předchozí dva. A o hodně víc než Elita. Líbilo se mi, že se America konečně začala přátelit s ostatními dívkami, zvlášť se Celestou, se kterou se od začátku nesnášely. Také se mi líbilo, jak se vyvíjel vztah mezi Maxonem a Americou, i když teda v některých chvílích bych ho asi uškrtila 😀

Děj mi přišel takový trochu uhlazenější, než v předchozích dílech, i když mě děsně štvala America v tom, že pořád řešila rozdíly mezi Aspenem a Maxonem. Chápu, že nechtěla ztratit ani jednoho z nich, ale zadělávala si na velkým problému, který vlastně ke konci knihy i praskl. Jinak vyvrcholení knihy bylo krásné, jak jsem již psala u předchozích dílů, miluju takovéhle příběhy a pohádky.

2) Postavy – America – no tak asi stejné, jako v předchozích dílech, i když mi přišlo, že se v některých situacích nechovala úplně dobře, ale kdybych byla v její situaci, asi bych se nakonec nechovala jinak. Připadalo mi, že od předchozích dílů se její postava celkově posunula, byla taková dospělejší, vyzrálejší (to zní ale hodně blbě, co?).

Co se týče Maxona, jak jsem psala výše, byly chvíle, kdybych ho uškrtila 😀 Samozřejmě pořád to byl můj mužský favorit v knize. A Aspen, ten se mi pomalinku začínal líbit, asi i tím, že mi přišlo, že už tolik nepodlézá Americe.

3) Prostředí – Celý příběh se opět odehrával po drtivý čas v paláci, jelikož na něj pořád útočili rebelové, a dívky měli přísný zákaz vycházet z paláce. Chvilinku jsme se i podívali do Karoliny, rodného města Americi, kam přijela na pohřeb jednoho člena její rodiny. Koho, to vám neprozradím.

Celkové hodnocení – Kniha se mi celkově líbila oproti předchozích dílech o mnoho víc, proto jí dávám 5/5.

Hodnocení na Goodreads – 4.22 z 5 První Goodreads

Hodnocení na Databázi knih – 87% ze 100% První Databáze knih

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *