Knihy

Knižní recenze – Příliš mnoho vítězů (Helena Hardenová)

Zdravím zápisníci!

Předem bych chtěla upozornit, že recenze nebude z mého pohledu dneska moc pozitivní. Bohužel jsem po dlouhé době opět narazila na knihu, která mi nesedla a nenadchla mě.

Žánr – Detektivka

Rok vydání – 2016

Překlad – /

Vazba – Pevná

AnotacePolyxena Berková by ráda žila obyčejný život šťastně vdané a dětmi obklopené mladé ženy. V osobním životě se jí však nedaří, po dětech touží marně a obyčejný život jí zřejmě není souzen už proto, že pochází ze starého a bohatého šlechtického rodu Berků z Ronova. A co teprve, když na zámku Ronov je při soutěži automobilových veteránů nalezena mrtvola muže, který tři hodiny před smrtí vyhrál první cenu…

Nový detektivní román autorky bestsellerové krimisérie z Kanárských ostrovů. (zdroj – www.databazeknih.cz)

Hlavní postavy – Poly

Vlastní názor – 1) Děj – Kniha mě trošku zklamala. Jak jsem poslední dobou četla hodně detektivek, tak jsem čekala, že mě i tato kniha hned od začátku vtáhne a nepustí. Bohužel to pomyslné kouzlo jsem v knize nenašla. Od začátku knihy se tam hlavně mluvilo pouze o rodině, o problémech hlavní postavy s rodinou a tak. Mrtvý se objevil až někdy kolem poloviny knihy, což je podle mě škoda, protože ve většině detektivkách se mrtvý objevuje hned na začátku, a pak postupuje vyšetřování. Tady se mrtvý objevil pozdě, a co se týče vyšetřování, taky nebylo nic moc.

Styl psaní byl pěkný, možná bych vytkla ty dlouhavé popisy, ale jinak se kniha četla dobře, až teda na to, že mě zklamala svým dějem.

2) Postavy – Ani do jedné postavy v celé knize jsem se nedokázala vžít, cítit s ní, prožívat to, co ona. Protot tady vyjíměčně nebudu mluvit o žádné konkrétní osobě. Všechny postavy mi přišli trošku tuctové, ne že by mi vyloženě byly nesympatické. Víc vám k tomu asi nedokážu říct.

3) Prostředí – Většina příběhu se odehrává na starém panství Ronov nad Bělou. Nikdy jsem o tomto místě neslyšela, ale jak mi ukázaly popisy v knize, asi to bude celkem hezké místo.

Celkové hodnocení – Kniha ode mě dostává pouhých 3/5. Měla světlé i stinné stránky, bohužel těch stinných tam bylo víc. Myslím si, že v sérii Původní česká detektivka najdete lepší detektivky a poutavější, než je tahle.

Hodnocení na Goodreads – 2 z 5

Hodnocení na Databázi knih – 40% ze 100%

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *