Knihy

Knižní recenze – Moudré z nebe (Richard Skolek)

Zdravím zápisníci!

Musím říct, že dlouho jsem se u knihy takhle nepobavila. Vyloženě jsem se u ní každou chvíli smála, fakt. O jaké knize že je řeč? Sám autor Richard Skolek mi zaslal svoji knihu Moudré z nebe.  Je to dětský deníček pro dospělé. Mrknem na něj, ne?

Žánr – Romány

Rok vydání – 2015

Překlad – /

Vazba – Brožovaná

Anotace – Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen dospělým čtenářům. Nenajdete zde žádnou literární uhlazenost, žádný vysoký styl, jen vyprávění malého kluka, který si nebere servítky, často odbíhá od tématu a plete páté přes deváté. (zdroj – zadní strana knihy)

Hlavní postavy – Richard

Vlastní názor – 1) Děj – U knihy mi vadila jedna jediná věc, kterou spousta lidí považuje za přednost. Strašně dlouhatánské věty. Já totiž mám ráda právě kratší a důraznější věty. Ovšem když se tak na to podívám z odstupem, knihu otevřenou vedle sebe, musím uznat, že ty dlouhé věty dávají knize takový šmrnc.

Deníček malého klučíka, plný nespisovných slov, a takové té dětské hravosti. Při čtení se moje mysl rozhodla vrátit se do dob děství. Tato kniha u mě vyvolala něco, co zatím žádná kniha. V každém odstavci se našla pasáž, u které jsem se musela prostě jen smát nebo aspoň pousmívat. Pobavil mě strýček Budlibák, anebo třeba to, že maminka zakazovala Richardovi namáčet si loupák do kakaa. Popravdě, mě to máma vždycky taky zakazovala, že prý z toho je pak akorát bordel po stole. Dělávala jsem to taky tajně vždycky u babičky 😀

2) Postavy – Richard tam kromě jiného měl i svojí sestru, která se chovala prostě jako starší sestry. Znám to, protože mám mladší sestru, a taky jsem jí vyváděla spoustu skopičin. Ne teda že bych jí zavírala do klece nebo bych si z ní v jednom kuse dělala srandičky. To spíš bývalo u nás naopak. Ona mě zamykala v pokoji, a v noci mi kradla telefon a přeřizovala na něm budík. Takže ve 3 ráno jsem se divila, co to je s tím mobilem, že neumí zvonit v nastavený čas. Chvíli mi vždycky trvalo, než jsem na to přišla.

Richard mi přišel jako takový ten obyčejný malý klučík, který je strašně zvědavý, a musí všechno mermomocí vědět. To, že se mu děti ve škole posmívali za to, že je tlustý, to znám velmi dobře, zažila jsem to stejně ve škole. Trošku mi ho při čtení bylo líto.

Celkové hodnocení – 5/5.

Hodnocení na Goodreads – 4 z 5 Moudré z nebe Goodreads

Hodnocení na Databázi knih – 80% ze 100% Moudré z nebe Databáze knih

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *