Knihy

Knižní recenze – Krvavá horečka (Karen Marie Moning)

Zdravím zápisníci!

Dnešní kniha, kterou vám představím, je pokračování knihy Temná horečka od Karen Marie Moning. Je to poslední rest z roku 2016! Takže paráda, nečekala jsem, že stihnu ty resty vydat ještě do konce února 🙂 Krvavá horečka je zde!

Žánr – Thrillery, Světová literatura

Rok vydání – 2012

Překlad – Jan Sládek

Vazba – Brožovaná

Anotace – Druhý díl z pětidílné řady od mimořádně úspěšné autorky. „Bývala jsem obyčejná holka, jakých na ulici potkáváte tucty, ale to se jedné noci v Dublinu změnilo, když jsem uviděla svého prvního Danana a dostala se do smrtelně nebezpečného světa Nesmrtelných a dávných tajemství…,“ říká hlavní hrdinka knihy Krvavá HOREČKA, jež je pokračováním nedávno vydaného prvního dílu Temná HOREČKA. MacKayle Laneové zabíjí sestru a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Netuší ale, že se tím současně vydává na dlouhou cestu plnou záhad, nebezpečí a také nelehkého sebepoznání. Seznamuje se s dvěma tajemnými muži, bohatým a nepřístupným knihkupcem Jerichem Barronsem a pro pozemské ženy neodolatelným dananským princem V’lanem, jenž jí nabízí pomoc. Chce-li přežít a dobrat se pravdy o sestřině smrti, musí dovedně využívat oba průvodce, jimž sama nedokáže věřit, a především najít Sinsar Dubh – milion let starou knihu černé magie ovládající svět nesmrtelných i smrtelných bytostí. Stínová říše Dananů dlouhá tisíciletí nerušeně existovala vedle světa lidí. Nyní ale zeď, která je dělila, mizí a Mac zůstává osamoceným bojovníkem za záchranu svého druhu. Ve své druhé knize slavná americká spisovatelka Karen Moningová ještě dále stupňuje již tak strhující tempo. Nabízí nová dobrodružství a další milostné scény, současně ale vyzrálejší postavy, které se dále čtenáři mění před očima. Z rozmazlené a často až komicky bezradné Mac se stává neúnavná bojovnice a mnoho zajímavého se dozvídáme také o doposud více než záhadném Barronsovi. Objevují se další postavy, které oživují děj a vnáší do něj napětí. Moningová neupouští od skvěle vypointovaných dialogů a cílevědomě vede příběh k dalšímu pokračování, které američtí čtenáři netrpělivě očekávali před zavřenými dveřmi knihkupectví. (zdroj – zadní strana knihy)

Hlavní postavy –
Mac, Barrons

Vlastní názor – Ráda bych ještě na začátek uvedla na pravou míru trošku anotaci. V ní se totiž píše, že je to pětidílná řada. Ovšem ve skutečnosti už má tahle řada údajně více jak 8 dílů, a navíc u nás v češtině vyšly jen 3 díly, zbytek série se překládat nebude kvůli nízkému počtu prodejů. Tak jen tak.

Musím poznamenat, že u téhle knihy jsem se bavila o trošku více, než u prvního dílu. Tam jsme poznávali Mac jako hlavní hrdinku, Barronse jako takového druhého hlavního hrdinu, i když v prvním díle o něj až tak úplně nešlo. Jen zachraňoval Mac život 😀 V čemž pokračuje i ve druhém díle. Ovšem v Krvavé horečce je toho mnohem více. Setkáváme se opět s Mac a Barnsem, ovšem na světlo nám přichází mnoho dalších postav.

Co se mi v knize líbilo, bylo více akcí, a taková větší zápletka. Mac konečně přestala být tou přiblblou blondýnkou a konečně se začala chovat malinko dospěleji. Popravdě se mi tam i líbily určité pasáže (a doufám, že teď nebudu za úchyla 😀 ), kdy Mac „masturbovala“ na veřejnosti. Vím, že to zní úchylně a v prvním díle mi to dokonce i připadalo naprosto úchylné, ale na druhou stranu to dávalo příběhu takový peprný ráz.

Myslím, že v prvním díle jedna taková scénka taky byla, ale teď si ji nemohu úplně vybavit. Jinak co se týče ještě samostatného děje a stylu napsání, tak opět se zde opakují poměrně delší popisy postav a okolí, než by bylo potřeba, ale myslím, že toho zde bylo o trošku míň než v prvním díle.

Jak jsem již psala výše, v tomhle díle už se Mac nechovala jako barbínka, naopak její chování otočilo o 180° (i když měla takové ty „blonďaté“ chvilky, jestli mi rozumíte 😀 ).

Barrons se opět choval jako hulvát vůči Mac, ale myslím, že během jejich společného soužití v jednom objektu si na sebe stačili zvyknout, a tak nějak se začít i respektovat. Tedy občas mi to tak přišlo.

Další postava, kterou musím zmínit, je princ V’lane, který Mac neustále pronásleduje a vlastně i díky němu Mac zažívá tu „masturbaci na veřejnosti“. V knize na mě působil jako naprosto namyšlený frajírek, takový ten nagelovaný, jako bývají ve filmech. Nebyl mi moc sympatický a vůbec jsem mu nevěřila.

Děj nás opět přenáší do Dublinu, kam odjela Mac už v prvním díle hledat vraha a objasnit smrt její sestry. Ovšem řekla bych, že v tomhle druhém díle se sestrou nestačila moc zabývat, no.

Celkové hodnocení – 5/5.

Hodnocení na Goodreads – 4.31 z 5

Hodnocení na Databázi knih – 83% ze 100%

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

6 Comments

 • MaTonka

  Ach, ty série, kde vyjde menší počet dílů, než je skutečně vydaný. 🙁 Tady mě to ale ani tak nemrzelo, to spíš třeba u Temeraira (Drak jeho veličenstva a další od Naomi Novikové, kde je těch nepřeložených dílů neskutečná škoda, zvlášť, když je to zrovna taková těžší, lehce archaická angličtina.

  • Zápisník Spisovatelky

   Jojo, bohužel u nás existuje strašná spousta sérií, které nebudou dovydané, a přitom jejich vydané díly jsou naprosto skvělé! 🙁 Jako mrzí to no …

  • Zápisník Spisovatelky

   Ahoj, děkuji ti za komentář. Tohle ovšem není detektivka, spíš takový fantasy thriller. 🙂

  • Zápisník Spisovatelky

   Ještě mám před sebou třetí díl, ale teď toho mám hodně, takže na to nemám moc čas … snad se k němu brzy dostanu 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *