Knihy

Knižní recenze – Hvězdy nám nepřály (John Green)

Zdravím =) 

Jakožto milovník knih chci zvýšit počet knižních recenzí na svém blogu. A proto i dnes přicházím s knižní recenzí. Bude to kniha Hvězdy nám nepřály od skvělého spisovatele Johna Greena. Určitě jste tuto knihu četli. Recenze původně měla vyjít už někdy v srpnu, měla jsem ji založenou v deskách, ale nějak jsem na ni pozapomněla. Ale jelikož jsem smazala některé rubriky z blogu, bude více času na knižní recenze, beauty recenze, kecací články atd. Jinak – na knižní recenze jsem si sestavila takovou strukturu, budu ji používat odteď u všech dalších recenzí na knížky. Tak jdem na to! 

Žánr – Romány, Pro ženy, Světová literatura

Rok vydání – 2014 (kniha s pevnou vazbou u nás vyšla 2013, ale já mám paperback vydání, a je na něm 2014)

Překlad – Veroniak Volhejnová

Vazba – Paperback

Anotace – Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vypravěčskému talentu vyznívá velmi působivě. (zdroj – bux.cz)

Hlavní postavy – Hazel Grace Lancester a Augustus Waters

Vlastní názor – Naprosto jsem se do této knihy zamilovala. Podle mně je to mnohem lepší než ten film, i když jsem u něj brečela a viděla jsem ho asi 20x a klidně bych si ho pustila znova, ale kniha je kniha. V knize jsou u postav popsány i pocity, které ve filmu mnohdy ani nejdou vystihnout. Můj názor je že každá kniha je lepší než její filmové zpracování, v tomhle případě se ovšem povedlo oboje, i když kniha o trochu lépe. 

Příběh Hazel a Augusta musí prostě znát každý a každý ho musí milovat. Je to příběh velké lásky, nemoci a problémů. Nejvíc smutné na tom je, že jedna z hlavních postav na konci příběhu umírá. To mi na tom přijde to nejvíc smutné. Máte rádi láskyplné příběhy, u kterých i uroníte slzu? Příběh Hazel a Guse je přesně pro Vás.

Celkové hodnocení – 5/5

Hodnocení na Goodreads – 4.28 z 5

Hodnocení na Databázi knih – 85 % ze 100 % 

Četli jste knihu Hvězdy nám nepřály? Jak na Vás zapůsobila? A co film? 

Doufám, že se dnešní recenze líbila, já moc děkuju za každý komentář a přečtení, a snad se uvidíme u dalšího článku. Ahoj =) 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *