Knihy

Knižní recenze – Dotek chladu (Tamina Berger)

Zdravím zápisníci!
 
Co byste dělali, kdyby vám někdo oznámil, že vaše nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu? Věřili byste tomu? I přesto, že jste ji znali, a věděli jste, že by toho nebyla schopná? Stejnou otázku řeší Theresa v knize Dotek chladu od spisovatelky Taminy Berger.

 
 
Žárn – Světováliteratura, Thriller
 
Rok vydání 2013
 
Překlad – MichaleaŠkultéty
 
Vazba – Brožovaná
Anotace – Sedmnáctiletá Theresa nevěří, že její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu, ani že měla nehodu. Je si jistá, že na mostě, z něhož měla Julie údajně spadnout nebo skočit, nebyla sama. Někdo byl s ní – a strčil ji.
Ale kdo? Že by snad záhadný Leon, který Julii pronásledoval na každém kroku jako stalker? Theresa se rozhodne kamarádčinu smrt objasnit. Při pátrání ale naráží na tajemství a věci, o kterých by snad raději nevěděla… (zdroj – zadní strana knihy)
 
Hlavní postavy – Theresa, Julie
 
Vlastní názor – Tak trochu jiná detektivka, řekla bych. V téhle knize nevyšetřuje policista, ale mladá slečna, která nedokáže uvěřit tomu, že její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu. Kniha se mi četla velmi dobře, děj měj takovou posloupnost, co se mi na něm líbilo nejvíc, tak byly úryvky z Juliina deníku, který si psala.
 
Julie před svojí „sebevraždou“ našla tělo mrtvé dívky, kterou znala. Ta dívka chodila k jejímu otci, který je lékař. Julie ovšem začlaa svého otce podezřívat, že Melissu zabil on. To mě tak trochu dostalo, podezřívat z vraždy mladé dívky svého vlastního otce. Abych řekla pravdu, už od začátku jsem nevěřila, že by to udělal, už jen z jeho chování k manželce či Therese, nejlepší kamarádce jeho zesnulé dcery.
 
Co mě ovšem nejvíce na ději překvapilo, bylo odhalení vraha na konci. Za boha bych nečekala, že zrovna tenhle člověk by mohl být vrahem. Samozřejmě vám ho neprozradím 😉
 
 
S Theresou jsem se dokázala docela dobře ztotožnit (nejen kvůli jméně). Její máma byla ze začátku fakt bezcitná mrcha, nestarala se o své děti, a byla mi i po zbytek knihy děsně nesympatická. Zato Theresa, ta mi sympatická byla. Asi svým chováním, které máme docela podobné.
 
O Julii toho moc říct nemůžu, snad jen to, že se mi zdála ze svých deníkových zápisků moc podezřívavá, a moc utvrzená v tom, že její otec je vrah. To mi u ní trochu vadilo. Ovšem možná bych taky taková byla, kdybych měla spoustu důkazů, které by proti němu nasvědčovali.

Co bych řekla o prostředí? Na to se v knize právě moc nekoukalo. Vím jen to, že se to odehrává v Rakousku, ale asi jsme nějak přešla název města. Do knihy jsem byla zažraná hlavně kvůli tomu, protože jsem chtěla zjistit, jak to vlastně s Julií bylo, takže na prostředí jsem se moc nedívala.

 
Celkové hodnocení – Kniha se mi hodně líbila. Je to taková ta typická kniha pro mládež, není to moc velká detektivka. Dala bych jí tak 4/5.
 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *