Knihoměsíc

Knihoměsíc – únor 2021

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

V únoru jsem toho přečetla a poslouchala velice málo. Obecně mi přijde, že únor bývá takovým nejklidnějším měsícem v roce, kdy toho člověk ani moc neudělá. Nebo aspoň já to tak mám. Celkově jsem za únor měla dohromady 3 knihy – jednu knihu a dvě audioknihy. Pojďme se na ně podívat!

Za pět let – Rebecca Serle – knihu Za pět let jsem měla jako rukopis z práce. Jedná o román ve stylu jojo Moyes, takže moje krevní skupina, protože Jojo Moyes je jedna z mých oblíbených spisovatele. Tento román oficiálně vychází 1.4. a už nyní si jej můžete předobjednat například na Booktook.cz nebo na knizniklub.cz. Příběh vypráví o Dannie, jež žije v celku poklidný život se svým přítelem Davidem.

Po té, co se jí zdá velice podivný sen, se její život ocitá na horské dráze. Nejprve je tu nový přítel její nejlepší kamarádky Belly, pak zásnuby a nakonec zdrcující zpráva, po které ničí život není stejný. Kniha je napsaná čtivým stylem, autorka zde vůbec nemá zálibu v mazání medu kolem pusy. Řečeno dost přímočaře. Nehraje si tu na hrdinku, která vše zvládne a všem pomůže. Ukazuje nám tu, že život je prostě krutý a umí zasadit velice hluboké rány. Co mě na knize nejvíce překvapilo byl konec. A po dlouhé době to také byla kniha, kterou jsem obrečela. Rozhodně si tuto knihu napište na seznam knih, které si pořídit. Já si ji rozhodně v papírové verzi pořídím, jakmile vyjde. Navíc má velice působivou obálku! 5/5

Zelená míle – Stephen King (spolupráce OneHotBook, doposlech z ledna) – Zelenou míli jsem dostala na recenzi už v listopadu, ale měla jsem tam velkou řádku dalších knih a audioknih, které jsem si chtěla přečíst a poslechnout. Ale v lednu jsem se „kopla do zadku“ a pustila si ji, doposlouchala jsem ji na začátku února. Zelenou míli jsem donedávna znala pouze ve filmovém zpracování, které naprosto miluju a je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Tomem Hanksem. Celkovou recenzi momentálně chystám.

Krátce ale mohu říct, že to byla výborná audiokniha, která mi zprostředkovala ještě jinačí pohled na film. Doplnila pár informací a moji oblibu v tomto filmu ještě prodloužila. Celkově uvažuji o zakoupení papírové verze do své knihovny, a zároveň jsem se zařekla, že si knih od Stephena Kinga začnu více všímat a v nejbližší době si nějakou jeho další přečtu. Určitě budu sahat po těch co nejméně krvavějších, protože přece jenom nejsem úplně fanda hororů a krváků, takže budu volit spíše ty psychologické, jako je právě Zelená míle. 5/5

Šikmý kostel – Karin Lednická (spolupráce OneHotBook) – Podobně jako se Zelenou mílí jsem to měla i se Šikmým kostelem – taktéž jsem jej dostala na recenzi již dříve. Nakonec mě k poslechu dokopalo společné čtení v rámci Čtenářského klubu ČBDB.cz Jedná se o rozsáhlou historickou kroniku vypravující příběh několika postav a sledující život několika rodin, chvílemi vzájemně se prolínající. Poslech to byl velice dlouhý a ze začátku jsem se velice ztrácela v postavách a chvílemi trochu i v nářečí, jaké bylo v knize použito. Jelikož se jedná o knihu z prostředí dnešní Karviné, na některých slovech se po podepsalo. Nakonec jsem si knihu koupila v e-knize a druhou polovinu knihy jsem dočetla na čtečce. Nicméně už se moc těším na audio verzi druhého dílu, i když dost uvažuji, zda si ji radši nepřečíst v e-verzi. 4/5

Doufám, že se vám dnešní článek líbil a že jsem vám přinesla nějaké zajímavé tipy na čtení. Další díly Knihoměsíce najdete zde: Knihoměsíc. A pevně doufám, že se sejdeme zase u dalšího článku!

S láskou vaše

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *