Knihoměsíc

Knihoměsíc – prosinec 2019

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

Konečně mám sepsaný přehled toho, co jsem četla a poslouchala v prosinci 🙂 Určitě mi dáte za pravdu, že toho moc nebylo, ale člověk se spíše věnoval rodině, vánočním přípravám a tak 🙂 A taky jsme si pod stromeček s manželem nadělili VR (virtuální realitu), takže jsme i hodně hráli 🙂 Ale něco jsem přece jenom přečetla a slyšela, tak se společně pojďme na ten přehled podívat 🙂 

Scarlet – Marissa Meyer – na začátku prosince jsem pokračovala hlavně v Měsíčních kronikách a to konkrétně knihou Scarlet, která je druhým dílem série. Scarlet je francouzská dívenka, které se jednoho dne za záhadných okolností ztratí babička. Ve stejnou dobu se seznamuje s Vlkem, pouličním zápasníkem, který jí nabídne, že jí pomůže babičku najít. Ačkoliv se to zdá jaksi pošetilé, nakonec na jeho nabídku kývne a vydává se s ním do hlavního města Francie, Paříže. Současně sledujeme taky pokračování příběhu Cinder, které se povede prchnout z vězení společně se společníkem Thornem. V patách mají vojenskou hlídku z královského hradu i následovníky královny Levany. 

Cress – Marissa Meyer – v knize Cress poznáváme tajemnou slečnu z vesmírné družice kroužící kolem Měsíce, kam ji zavřela vrchní divotvůrkyně Sibyl. Na téměř šestistech stránkách sledujeme příběh tajemné dívenky, která žije ukrytá ve vesmírné družici, s nikým během roku nepromluví, trpí samotou a samomluvou. Dokonce si jako úžasná hackerka naprogramovala v šesti letech svoji „společnici“ s vlastním dětským hláskem, který jí slouží jako jediný společník. 

 

Nejkrásnější – Marissa Meyer – tato útlá knížečka nese příběh královny Levany z dob, ještě než se stala královnou, jaké bylo její mládí, jaká byla její sestra a do koho byla Levana zamilovaná. Či kde se v paláci vlastně vzala její nevlastní dcera Winter. Kniha přináší poměrně zajímavé doplnění informací o Levaně, které do příběhu celkově dobře zapadá. Trvalo mi hodinu a půl tuto knížečku přečíst, a ačkoliv spousta čtenářů má k ní názor, že je docela zbytečná, mě tak nepřišla a naopak se mi líbilo přečíst si něco i o jiných postavách ze série, než těch hlavních. 

Královna stínů – Sarah J. Maas – na sklonku roku jsem se rozhodla pustit se do dočtení Skleněného trůnu, protože tuhle sérii mám rozečtenou už od léta a pořád jsem se nemohla dokopat k tomu ji dočíst. Měsíční kroniky jsem četla už 6x, takže u nich nevadí, když je na chvíli odložím a dokopu se k dočtení Skleněného trůnu. První tři díly ST jsem četla už dvakrát, ale vždy mi do série vlezly recenzní výtisky. Ale tentokrát jsem se fakt „kopla do zadku“ a zařekla se, že tu sérii prostě dočtu, zvlášť po těch pochvalných ohlasech na poslední díl, kterého se upřímně bojím, protože prý končí fakt srdceryvně! Královnu stínů jsem měla přečtenou za tři dny a byl pro mě fakt problém se od toho odtrhnout. Skleněný trůn je pro mě fakt srdcovka a těším se, až to budu mít zhltnuté celé, ačkoliv se zároveň bojím, až to dočtu tak mi to bude hrozně chybět. 

Chirurg – Marissa Meyer – Chirurga jsem dostala k poslechu přímo od OneHotBook. S knihou od p. Dvořákové jsem se setkala poprvé a upřímně mě překvapila svým stylem vyprávění, který je opravdu dost poutavý a ve spojení s hlasem Pavla Baťka, který celou audioknihu namluvil se z toho stává skvělé audiodílo. Příběh doktora, jež má doma ženu, dvě děti, na krku hypotéku a další dluhy, do toho dost problémů v nemocnici, kde se postupně zavádí úplně nové oddělení … Až na několik pasáží, které byly lehce předvídatelné, mi tato audiokniha hodně sedla a rozhodně jsem ji neposlouchala naposledy. Doufám, že další díla od této autorky budou taky tak skvělá! 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

4 Comments

  • C.ind.ere.lla

    Měsíční kroniky jsem dočetla loni v létě a je to jedna z mých oblíbených sérií. 🙂 Místy je to sice možná trochu moc pohádkové, ale vzhledem k tomu, že jde vlastně o retelling pohádek, mi to k tomu sedělo. Skleněný trůn mě vlastně ani trochu neláká. Proti autorce nic nemám, píše čtivě a Dvory, pominu-li poslední dejme tomu čtvrtinu třetího dílu, vlastně byly dost fajn, ale k přečtení Skleněného trůnu mě zatím nepřivábily ani všechny ty nadšené ohlasy.

    • Tery Engli

      Ahoj, děkuju za komentář 🙂 Ano, Měsíční kroniky jsou fakt skvělé 🙂 Taktéž jsou moje oblíbená série 🙂 Skleněný trůn je taková dost specifická série, která opravdu nesedne každému, takže naprosto chápu, že tě to neláká 🙂 Co se týče Dvorů, mám stejný názor – série supr, až na poslední díl, ten konec byla katastrofa. A ten vsuvkový díl, co vyšel pak, tak k tomu se radši ani nevyjadřuji. 😀

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *