Audioknihy

Klub Audiolibrix – Co, Jak, Proč?

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku ? 

Předem bych ráda jen zdůraznila, že tento článek není zaplacená reklama, nejedná se o žádnou spolupráci, článek vznikl čistě z mé hlavy pouze se svolením zastoupení Audiolibrix. Tato společnost se na článku nijak nepodílí, pouze vědí, že vznikl. 

Kdo mě sledujete už delší dobu, tak víte, že jsem velký audioknižní maniak. Audioknihy prostě miluju, protože mohu poslouchat příběh, který jsem si chtěla delší dobu přečíst, třeba u vaření nebo u žehlení. Dvě aktivity najednou! Kdo by to nechtěl umět ? Je mi naprosto jasné, že poslech audioknih nevyhovuje všem. Stejně tak se najdou čtenáři, kteří preferují pouze papírové knihy a nesahají po čtečce, nebo naopak – čtečkaři nesahají po papírových knihách. Sto lidí, sto chutí. A stejně tak je tomu i s audioknihami. Mají své fanoušky a i své odpůrce, tak to v životě bývá. Dnešní článek je ale věnovaný milovníkům audioknih nebo lidem, kteří nad audioknihami uvažují. A hlavně tento článek vznikl na popud několika dotazů – jak funguje Klub Audiolibrix a jaké má výhody/nevýhody? 

Tak asi předně by chtělo nejprve představit portál Audiolibrix! 

Audiolibrix vznikl v roce 2014 dvěma muži – Ivanem a Martinem, ke kterým se v roce 2018 přidal ještě Jakub. Tato partička (společně ještě s Petrou, Mirkou, Michalem, Slávkou a Beátou) tvoří celkem malý, ale pro nás posluchače velice podstatný tým Audiolibrixu. Každý měsíc nám přinášejí přes svůj portál dávky skvělého poslechu, nové podcasty a hlavně – svůj klub Audiolibrix, který je hlavní podstatou dnešního článku. 

Co to vlastně je Klub Audiolibrix? Tento věrnostní program se dělí na dvě části: 

MINIMUS a MAXIMUS (já teda v názvu Maximus vidím toho koně z pohádky Na vlásku, a neříkejte že vy ne, prokoukla jsem vás!) 

Nejprve něco k MINIMUSU: Minimus je program pro začínající posluchače, kteří ještě nevědí, jestli audioknihám propadnou, ale chtějí to zkusit a chtějí mít pravidelný přísun nového poslechu. Nebo je také například pro studenty – měsíčně zaplatíte 199 Kč, máte jednu audioknihu měsíčně zdarma ve formě kreditu a slevu 10 procent na nákup jiných audioknih. Tento klub MINIMUS jsem si koupila, když jsem právě s audioknihami začínala a protože jsem v té době nevěděla, jestli mě budou bavit, tak jsem si zvolila právěže toto nižší předplatné. U MINIMUSU máte možnost 1x ročně si vyměnit nechtěnou audioknihu za jinou. Pokud například si vyměníte za kredit audioknihu a při poslechu zjistíte, že se vám nelíbí, je tu možnost ji vyměnit za jinou audioknihu (je tu ale podmínka, že ta druhá audiokniha, za kterou chcete tu původní vyměnit, musí taky být za kredit) 

MAXIMUS – toto předplatné už je trochu dražší. Měsíčně Vás vyjde na 369 Kč, ale máte v něm měsíčně 2 kredity, což znamená 2 audioknihy zdarma, a 15 procent slevu na nákup jiných audioknih. A patnáct procent už je celkem slušná slevička. U tohoto klubu máte možnost vyměnit audioknihy 2 za jeden rok – opět platí podmínka, že zvolená audiokniha na výměnu musí taktéž být dostupná za kredit . Tento klub MAXIMUS už mám skoro 2 roky zvolený a velice mi vyhovuje. Výměnu audioknih jsem využila za celé dva a půl roku, co jsem členem klubu Audiolibrix, jen dvakrát. 

Bohužel ne úplně všechny audioknihy lze vyměnit za kredity. 90 % všech audioknih lze, ale pořád je tam těch 10 %, což bývají i novinky. Bohužel tomu tak je, ale díky třeba 15% slevě, kterou v rámci MAXIMUSu mám, mě to až tolik netrápí, protože i tak mám audioknihy levnější. 

Být členem klubu Audiolibrix ale nese i další výhody – pokud budete mít předplatné (Minimus nebo Maximus) trvající déle než 6 měsíců v kuse, dostanete jako dáreček 550 bodů. Bodíky je super rozhodně sbírat, protože za 1000 bodů máte nárok na jeden kredit – výměna tisíce bodů za kredit vynese audioknihu zdarma. Sbírat bodíky můžete i psaním recenzí k audioknihám (pozor, pouze k těm, které máte koupené – neplatí to pro recenzi na audioknihu, kterou nemáte koupenou přes Audiolibrix, protože by to nebylo fér.) Za každou schválenou recenzi (recenze se schvalují dopředu, aby se zamezilo vulgarismům) máte 130 bodů. A i psaním recenzí se dají bodíky střádat. 

Takže bodíky se dají sbírat: 

 • psaním recenzí (1 recenze 130 bodů) 
 • když zakoupíte audioknihu za peníze a ohodnotíte ji po svém poslechu, tak za ohodnocení dostanete 20 bodů (nevztahuje se na audioknihy zakoupené kreditem)
 • předplatné Klubu Audiolibrix trvající déle než 6 měsíců – 550 bodů 
 • pokud v doporučujícím programu uvedete email registrovaného člena na Audiolibrixu, který vám portál Audiolibrix doporučil a uskutečnil minimálně 1 nákup za peníze nebo aktivoval členství, dostanete vy i ten člen 300 bodů jako dárek
 • Objednávka zaplacená online (nevztahuje se na platbu kredity) 
 • Uvítací body za registraci na portálu audiolibrix.com
 • Extra body navíc za objednávku obsahující 3 a více audioknih

Opravdu těch možností, jak sbírat bodíky je velké množství a každý si tam najde ten nejlepší způsob. Bodíky se sbírají v rámci Věrnostního programu, do kterého se dostane každý, kdo se na portálu zaregistruje. Určitě vás ale i zajímá způsob, jak nasbírané bodíky vyměnit. 

Vyměnit bodíky můžete: 

 • 1000 bodů za 1 kredit
 • 250 bodů za slevu z objednávky ve výši 50,00 Kč
 • 500 bodů za slevu z objednávky ve výši 100,00 Kč
 • 750 bodů za slevu z objednávky ve výši 150,00 Kč
 • 1000 bodů za slevu z objednávky ve výši 200,00 Kč

Pokud vás tento článek aspoň trochu nalákal na to vytvořit si na Audiolibrixu profil nebo dokonce i zaplatit si členství, určitě v doporučujícím programu pak zadejte můj email: terus.jilkova@gmail.com a dostanete dárek 300 bodů! 

Já moc děkuji společnosti Audiolibrix za jejich skvělý věrnostní a klubový program, kterým jsem členem už něco přes dva roky a neustále mě baví a ještě neomrzel ?

Doufám, že jsem v článku zmínila vše podstatné a na nic jsem nezapomněla. Případné dotazy určitě pište do komentářů! 

A na závěr drobná hra – spočítáte, kolikrát jsem v článku napsala slovo „audiokniha“ ? ? Správná odpověď dostane pomyslného zlatého bludišťáka! ? 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

 • Vlasta

  To musím navrhnout svojí mamce, máme společný účet u Audiolibrix na její email, tak bychom se do toho mohly pustit. Sbírat bodíky by mě určitě bavilo. 😀

  Jinak Maximus…ano, nejde si nevzpomenout na jednu z nejlepších zvířecích postav v dějinách Disney pohádek. 😀

  Audioknižní otázka – myslím, že něco kolem třiceti, nevím, jestli se počítá název rubriky. 😀

  • Tery Engli

   Ahoj Vlasto, děkuju moc za komentář 🙂 Určitě to sbírání bodíků je největší bonus, protože se pak právě dají využít 🙂 A pokud máte s mamkou společný účet, tak to je 2x tolik poslechnutých audioknih, a když každá vždycky po doposlouchání ohodnotíte, tak se budou bodíky jen sypat 🙂

   Název rubriky se nepočítá, celkem je slovo audiokniha v článku 28x 😀 (Teda doufám, sama jsem to počítala 3x, snad mi žádná neutekla 😀 )

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *