Knihy

Julie Caplin – Kavárna v Kodani (recenzní kniha)

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Cosmopolis

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku! 

Určitě jste už u nás zaregistrovali poměrně populární styl HYGGE. Tento životní styl pochází z Dánska a spousta lidí si myslí, že je to hlavně o svíčkách a horké čokoládě. A nakladatelství Cosmopolis přišlo s knihou, která tyto domněnky vyvrací. Řeč dnes bude o knize Kavárna v Kodani!

Autor – Julie Caplin
Počet stran – 352
Nakladatelství – Cosmopolis
Rok vydání – 2018
Série – Romantické útěky #1

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se…

Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším.

Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.

Určitě tu mezi vámi mám milovníky pohodlí a čtení s hrnkem horkého čaje či čokolády, plédem přes nohy a sedíc v pohodlném měkkém křesle. Já sama miluji tento typ pohodlí a vyhledávám jej kdykoliv k tomu mám příležitost. Doma teda nemám ani krb, ani křeslo, ale máme velkou pohovku, která křeslo plně nahrazuje. Krb nahrazuje topení, i když praskající dřevo se nahradit nedá. Ale to jsem maličko odbočila od knihy. 

Do ruky se nám dostává humorný příběh z dánského města Kodaň, jenž je proslulé svým stylem Hygge. Tento styl se v posledních letech stal světovým fenoménem, který udává směr života a jeho stylu. K tomuto stylu se přidává i styl Lykke, který je takovým pokračováním, navazuje na Hygge a doplňuje jej o další poznatky. Ovšem kniha Kavárna v Kodani se zabývá hlavně Hygge. 

Hlavní hrdinka je pracovnice PR a dostane velice lukrativní nabídku – prozkoumat dánský styl Hygge a převést ho do Londýna. Nabídka přichází od dánského prodejce bytových doplňků, který by chtěl v Londýně otevřít obchod. Tato šance by jí mohla přivést velice vytoužené povýšení, o které jí připravil její kolega. Spojí proto svoji vášeň pro cestování a vydává se do Kodaně. Společně s ní cestuje 6 novinářů, aby o své cestě napsali články a vytvořili spoustu fotek tak, aby zaujali spoustu svých čtenářů. Co se zprvu zdá jako obyčejná pracovní cesta, se záhy stává poznáním sebe sama. Už od začátku tu mezi novináři a blogery máme i zarputilého a mrzutého 

Po strašně dlouhé době jsem konečně narazila na pořádný romantický příběh opletený kouzlem a stylem. Útulná kavárnička v Kodani, horká čokoláda a čerstvé pečivo umí vytvořit skvělé startovací zázemí pro člověka, který tento styl vůbec nezná. Máme tu i romantickou zápletku, která, ačkoliv je zjevná už od první třetiny knihy, kvete pomalu, roste a sílí. Objeví se tu i problém v podobě drobného podvodu, který nikdo nečekal, zrada, která zlomí srdce vedví. 

Tato kniha je ideální pro romantické dušičky. Rozhodně doporučuji při čtení popíjet horkou čokoládu! 🙂 

Děkuji nakladatelství Cosmopolis patřící pod Gradu za poskytnutí knihy k recenzi. Od této autorky v těchto dnes vychází další kniha – Pekárna v Brooklynu! A určitě to bude krása a romanťárna jako Kavárna 🙂 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *