Knihy

Jediné pravé lásky (recenzní ebook)

Zamilované příběhy, tak těm poslední dobou holduju opravdu hodně. Zvlášť na jaře a v létě. A jedním krásným zamilovaným příběhem je i kniha Jediné pravé lásky.

Autor – Taylor Jenkins Reid
Nakladatelství – Mladá fronta
Počet stran – 256
Rok vydání – 2017
Série – /

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít.

Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé.

Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. 

Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čeká velké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…

Tohle je jeden z románů, který mi docela dost utkvěl v paměti, byť jsem ho četla před nějakou dobou. Neříkám, že by byl nějak extra super, ale byl milý a zapamatovatelný.

„Jsem zrovna na večeři s mými rodiči a mým snoubencem, když mi zavolá můj manžel.“ Touto větou začíná celý román, a popravdě vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat. Nějak jsem si v duchu už sumírovala, že ta žena bude nějaká záletnice (nepřečetla jsem si anotaci ? takže proto taková velká mýlka). Ale mohu říct, že je to jeden z těch lehkých románů, které mohu doporučit.

Emma vypráví svůj život před a po osudném telefonátu. Nejprve se seznamujeme s její rodinou, hlavně s jejím manželem Jessem, který se jednoho dne bohužel ztratí, nikdo o něm nic neví a tak ho považují za mrtvého. Celou rodinu, a hlavně Emmu, to příšerně zdrtí. Po té sledujeme postupný návrat do života, kdy Emma přebírá knihkupectví po rodičích a pomaličku nachází také novou lásku. Ovšem jeden telefonát opět převrací život vzhůru nohama a Emma se propadá do změti pocitů a událostí, které jí převrací život.

Tenhle román mě bavil. Líbil se mi celkově styl autorky, která má dobré vyjadřování a umí si hrát se slovy, navíc jsem snad ani nenašla žádný překlep či chybku v textu. Jediné, co se mi na knize nelíbilo, bylo místy až natahování textu, ale takhle se zpětným pohledem si myslím, že každá část, i ta nudnější, k té knize prostě patří a bez ní by to nebylo ono. A druhá věc – obálka. Věřím, že by se dala mnohem lépe udělat. Nejvíc mi tam vadí ta slečna, protože ten její účes je viditelně vyphotoshopovaný, když se na obálku podíváte zblízka, tak zjistíte, že má ten drdol opravdu hodně ořezaný a vypadá velice nepřirozeně. Je to opravdu viditelně špatný ořez ve photoshopu, určitě by se to dalo udělat lépe.

Celkově knihu hodnotím pozitivně, líbila se mi a určitě si ji přečtu v budoucnu znova. Konec byl pro mě maličko předvídatelný, i když jsem chvíli před úplným koncem knihy měla pochybnosti, jak se vlastně Emma rozhodne, ale myslím, že se rozhodla dobře ? Na druhou stranu se ale připravte na trošku přeslazený románek s milostným trojúhelníkem, občas dost pochybovačným rozhodováním a nepochopitelnými citovými pohnutkami hlavní hrdinky. Občas mi nad jejím chováním zůstával rozum stát, ale na druhou stranu jsme si říkala, že nikdo není zcela normální a každý se občas chová praštěně či nelogicky. A tak jsem to Emmě odpustila. Od této autorky u nás vyšly celkem 3 knihy, Možná v jiném životě, Jediné pravé lásky a teď novinka Bez tebe napořád. Určitě si její další knihy pořídím.

Za recenzní ebook děkuji eReading/Palmknihy. Knihu zakoupíte: 

Recenzi najedete také na portálu Knihaha.cz 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

  • Hemitson

    Děj zní zajímavě, ale upřímně mám na seznamu tolik knih, že nevím, zda se k téhle někdy dostanu. Každopádně si ji určitě uložím, líbí se mi tvůj názor a sama mám občas něco, co se „lehce“ čte ráda. 🙂 Jinak ta obálka je opravdu trochu zvláštní a mohla se udělat lépe.

    • Tery Engli

      Děkuji za komentář 🙂 Ano, i můj to-read list je strašně dlouhý, nicméně já to řeším tak, že ty knihy, o kterých vím, že se k nim nedostanu, si pořizuji v audiopodobě (když existuje). A zrovna Jediné pravé lásky audiopodobu mají, a docela povedenou 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *