Ostatní

Jak u mně vlastně vypadá blogování?

Zdravím =)

Tenhle článeček bude o tom, co je vlastně už v celém názvu, a to jak u mně vlastně vypadá blogování, co všechno používám a tak. =) Já doufám, že se Vám bude článeček líbit, a třeba si z něj někdo vezme inspiraci =)

Tak jdem na to =)

1) Papíry – každý článek nejdřív předepisuji na papír, a pak teprve na blog. Možná si o mně teď budete myslet, že strašně plýtvám papírem, ale já se na papír dokážu mnohem lépe vypsat než do compu. Navíc si na papíře nakreslím stavbu článku, kde bude písmo, kde nějaký barevný nadpis, kde bude obrázek a tak. Hlavně si u toho skvěle odpočinu od počítače =)

2) Propisky, zvýrazňovače, pastelky – Tak propiskou logicky píšu, že =D Zvýrazňovači si píšu nadpisy a důležitá slova, a pastelkami si kreslím místa kde budou obrázky nebo podtrhávám =)
Propisky jsou klasické z trafiky, ty prostřední tužky s hnědým tělem jsou od společnosti STABILO, a ty čtyři zvýrazňovače na konci jsou od firmy Centropen. Dále jsem zmiňovala pastelky, které na fotce vyfoceny bohužel nejsou, ale používám dvoje – jedny od Maped Color’s Peps (takové ty trojhranné, znají asi všichni =) ) a druhé mají na těle vyražený zlatý nápis CORVETTE a jsou taky trojhranné.

3) Zápisníček a diář – Tak do zápisníčku si zapisuji nápady na články, různá témata, challenge a podobně, a diář mi slouží k rozvrhu jednotlivých článků na jednotlivé dny =) Abych ale pravdu řekla, tak se tím diářem moc neřídím, většinou dávám na blog článeček, na který mám prost chuť nebo mám u něj pocit, že se mi prostě povedl a stojí za to se s Vámi o něj podělit =) Diář je z papírnictví a zápisníček koupen v Albertu =) Tak asi tak no =)

 

4) Desky na články – Tak mám dvoje desky, ty velké žluté, v nich nosím euroobaly s čistými papíry, nosím si v nich třeba úryvky povídek, co mě zrovna napadly, mám v nich jednu trojdílnou povídku, kterou když budete chtít. Pak ty malé šedé, v nich nosím předepsané články, nosím v nich kapitoly té Čarodějky, kterou píšu, nosím v nich těď pohled a samolepky, protože bych je jinak ztratila =) A ty šedé desky nosím v těch velkých žlutých =D

No, to by byly takové ty základní pomůcky (samozřejmě do mého blogování dále patří můj notebook a telefon). Obrázky do článků si fotím buď svojí mini canonkou, nebo mobilem, který má 8Mpix fotoaparát, takže fotky z něj jsou také kvalitní, no a když nemám svoje fotky (což je samozřejmě zřídkakdy) tak používám tumblr, weheartit, nebo prostě internet. Anebo si také tvořím obrázky k článkům sama na portálu picmonkey.com =)

A inspirace? Buď si pročítám jiné blogy, na kterých nachytám asi nejvíc té inspirace (samozřejmě je to jen inspirace, pokud naleznu nějaké zajímavé téma, tak se snažím si to co nejvíc upravit podle sebe. Zatím jsem třeba nenašla ani jeden článek, který by nebyl na více blozích ve více formách.

Dále, co se týče inspirace, tak si třeba i čtu novinky na internetu, někdy mi poradí i Kubík =) A inspirací pro mě je samozřejmě i hudba =)

No, tak to by bylo k tomuto článku asi všechno, já jsme ráda že jste si tenhle článeček přečetly a že mi dáte vědět v komentářích, jestli se líbil nebo ne, a jak to vlastně máte s blogováním vy =)

Jo a na závěr jen upozornění, jistě jste si všimli, že na vrchu blogu je taková anketa, které články byste chtěli na blogu nejvíce, tak prosím zahlasujte, už zbývá jen pár dní =) Díky a ahoj =)

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *