Audioknihy

J. P. Delaney – Věř mi (recenzní audiokniha)

Za poskytnutí audioknihy k recenzi děkuji vydavatelství OneHotBook

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nové recenze!

Jak jistě mnozí z vás ví, jsem obrovský milovník audioknih. Radši místo hudby poslouchám příběh, který sem si třeba chtěla dlouho přečíst, ale nedostala jsem se k němu. Díky audioknihám mohu dohánět četbu knih, které mám na to-read listu. Poslouchám audioknihy převážně u domácích prací nebo když jedu MHD.

První audioknihou v rámci spolupráce byla Cizinka od Diany Gabaldon, na tu jste mohli číst recenzi zde: Cizinka – Diana Gabaldon. Druhou audioknihou je Ví o tobě od J. P. Delaney. Tento thriller je u nás velice známý a velice profláknutý, takže ani mě nemohl minout. Tak se na něj pojďme společně podívat!

Autor – J. P. Delaney
Interpret – Veronika Khek Kubařová
Délka – 9 hodin 4 minuty
Vydavatelství – OneHotBook

Sérioví vrazi bývají dobří herci

Claire je herečka bez práce a zoufale potřebuje peníze. Přijme tedy nabídku právnické firmy, která se specializuje na rozvody, aby pro ně hrála volavku, jež svádí ženaté muže. Celý proces tajně dokumentuje a důkazy předává svému zaměstnavateli, aby je klientky mohly použít u soudu. Pak je ovšem žena jednoho ze sledovaných „objektů“ nalezena mrtvá a policie Claire podezřívá z vraždy. Když je podezření vyloučeno, je naopak požádána, aby se zapojila do vyšetřování – má se vetřít do života manžela zavražděné. Shodou okolností jediného muže, kterého si jí nepovedlo svést.

Jsem hrozně ráda, že jsem si tuto audioknihu mohla vůbec poslechnout, i když jsem ze začátku vůbec netušila, do čeho jdu. Ačkoliv mě kolegyně z bývalé práce a jedna z velkých milovnic audioknih upozorňovala, že je to fakt hustý, nečekala jsem to až takový! Hlavní hrdinka, velice nadějná herečka, se jednoho dne nachomýtne k vraždě. Začne pomáhat policii usvědčit vraha. Během vyprávění se příběh 3x zamotá a zase rozmotá, přelévá se na jednu a pak na druhou stranu.

Na začátek bych (ne)rada začala negativy, kterých tedy není tolik, ale jsou tam. Vůbec jsem si neoblíbila hlavní hrdinku a už tuplem jsem jí nic nevěřila. Chvílemi mi přišlo, že se chová jako rozmazlený fracek, ačkoliv rozmazlovat ji neměl kdo, když pocházela z dětského domova, kde se k ní nechovali úplně dobře. Chápu, že člověk, který pochází z nuzných poměrů, by pro sebe v dospělosti chtěl jen to nejlepší, ale záleží, jakou cestou si za tím půjdete. Sama pak v jednom hereckém kolektivu způsobila poprask a problém. Ona vůbec byla celou dobu taková hrozně problémová. Na druhou stranu sympatický mi nebyl ani její přítel Patrick, který mi přišel takový prapodivný. Ale jako celek spolu tvořili docela ucházející pár. Abych se ale také dostala k pozitivum – toto byl můj první příběh od autorky. Musím podotknout, že styl, kterým píše, je obdivuhodný. Udrží pozornost čtenáře, hraje si s ním jako kočka s myší a nakonec jej vyplivne jako velryba.

Autor si s příběhem velice pohrál a poskytl čtenářům, potažmo i posluchačům skvělý literární zážitek. Příběh jako takový dost odsýpal, nikde se to nezadrhávalo, čtenáře stále držel v napětí a nejistotě. Jak thrillery moc nečtu/neposlouchám, tak tohle mě fakt nadchlo.

Co se týče zpracování do audiopodoby, tak výkon Verči Kubařové se zatím nedá s ničím srovnat. Verču znám hlavně coby herečku, a když jsem zjistila, že i namlouvá audioknihy, nebylo pochyb, že se z toho vyklube něco opravdu povedeného. Líbila se mi její intonace hlasu, občasný naznačený humor, správné vyjadřování, nikde jsem tam neslyšela jediné zaváhání (pokud nebylo hrané coby postava), prostě Verča to zvládla na jedničku s hvězdičkou a já pevně doufám, že se brzy pustí do dalších audioknih! Ráda si její hlas někdy zase poslechnu 🙂

Ještě jednou moc děkuji vydavatelství OneHotBook za poskytnutí audioknihy k recenzi. Věř mi v audiopodobě naleznete na tomto odkazu: Věř mi – J. P. Delaney – Audiokniha

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *