Knihy

Dívka, která chtěla zahránit knížky (recenzní kniha)

Možná je to maličko divné, prohlásit v 22 letech „Zamilovala jsem se do dětských knih!“ Že? Prosím, řekněte mi, že to někdo máte stejně, abych si nepřipadal tak divně 😀 Ale teď vážně. Knížka „Dívka, která chtěla zachránit knížky“ se mi tak vryla do srdce, že jsem zatoužila vrátit se do dětských let.

Autor – Klaus Hagerup (ilustrace Lisa Aisato) 
Počet stran – 64
Nakladatelství – Omega
Série – /
Rok vydání – 2018

Anna má skoro deset let a ze všeho nejvíc ráda čte. Miluje čtení tolik, že jedním z jejích nejlepších přátel je knihovnice Monsenová, i když je jí přes čtyřicet let! Jednoho dne knihovnice Monsenová řekne Anně, co se přihodí knihám, které si nechce nikdo půjčit. Zkrátka zmizí. Jsou zničeny. Ale co se stane se všemi, kteří v nich žijí? Zmizí také? To přeci nejde! Anna musí knížky zachránit! Jenže jak? 

Anička miluje čtení. Stejně jako já. A stejně jako mě ji zajímá, co se stane s knihami, které si nikdo nepůjčuje. Není to pro ně hezký osud.

Rozhodně musím pochválit grafické zpracování celé knihy, protože ty ilustrace jsou naprosto dokonalé. Jsou jemné, velké a barevné, ale přitom ne extra svítivé. Plus má ještě výběr papíru, který obrázky lehce podtrhuje.

Jestlipak víš, co se děje v knihovně s knížkami, které si nikdo nepůjčuje. Ani Anna to nevěděla. Ale když se to dozví, už nemá na výběr. Musí knihy zachránit. 

Nikdy jsem takovýhle jemný příběh nečetla a musím říct, že jsem docela smutná z toho, že v době mého dětství jsme se k takovým knihám nedostala (a ani nevím, jestli existovaly). Děti dnešní generace mají velikánské štěstí, že pro ně vychází taková krásná literatura. Čtení „Dívky, která chtěla zachránit knížky“ pro mě bylo krásných 20 minut života (a to jsem se snažila nečíst moc rychle, aby mi příběh vydržel co nejdýl) a následných 30 minut rozplývání se nad obrázky 🙂 Opravdu kouzelný, magický příběh!

Kouzelné vyprávění o lásce ke knihám a k těm, kteří v nich žijí. Pro čtenáře všech věkových skupin. 

Pokud máte doma malé dítko (u téhle knihy bych ovšem preferovala asi holčičky, nejsem si stoprocentně jistá, jestli by to kluky bavilo), rozhodně doporučuji si tuto knížečku pořídit. Jako pohádka před spaním bude naprosto ideální! Já ji schovávám pro svoji šestiletou neteřinku 🙂 Tak snad z ní bude mít radost 🙂

Trošku bych ale vytkla absenci číslování stránek. I když u tak tenké knížky by to někdo považoval za zbytečné, já si na to u knih už tak zvykla, že mi přišlo, že v té knize něco zásadního chybí. Ale je to jediná věc, která mi tam vadila. Knížečka byla na nějak dlouhou recenzi moc krátká, takže se moc omlouvám, že vám tu toho moc neřeknu. Kdybych prozradila více, už by to mohli být spoilery. 

Už jste stihli číst Dívku? Pokud ano, co na ni říkáte?

Děkuji nakladatelství Omega za poskytnutí knihy k recenzi. Zakoupit tuto knihu můžete ZDE 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *