Knihy

Camilla Läckberg – Zlatá klec (recenzní kniha)

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji společnosti Grada

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nové recenze!

Kniha Zlatá klec hned po vydání zaplavila sociální sítě. Když mi byla nabídnuta, neváhala jsem a kývla. Docela jsem slyšela na populární jméno této autorky. Ale jak vlastně Zlatá klec u mne uspěla/neuspěla?

Autor: Camilla Läckberg
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 432
Série: Faye #1
Rok vydání: 2019

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty.
Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní.
Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.

Camilla Läckberg nám v nové knize nové série Faye předkládá zcela novou tvorbu. Tentokrát se jedná o román pro ženy trochu říznutý thrillerem. Dostáváme příběh Faye, hlavní hrdinky této duologie, po které se také jmenuje. Faye a Jack spolu tvoří nádherný manželský pár, kterému by mohl leckdo závidět. Mají společně firmu a zplodili dceru Julienne. Právě narození dcery se však stalo zlomovým bodem v životě celé této rodiny. Jack se začíná od rodiny odtahovat, zanedbávat svoje povinnosti coby manžela a otce a Faye se stává domácí ženuškou, jenž se stará o rodinu a tiše v koutě trpí. V den, kdy načape vlastního manžela s úplně cizí ženskou u nich doma v posteli, se její život opět zlomí. Celý její svět se začíná hroutit jako domeček z karet. Ovšem nic není tak horké, jak se zdá. A právě v tu dobu začne osnovat plán, jak se pomstít.

Právě jméno Camilla Läckberg nalákalo na tuto knihu spoustu čtenářů. A právě z toho důvodu měla spousta čtenářů vysoká očekávání od této knihy. Co jsem tak procházela další názory na tuto knihu, tak se velice různí, ale spousta jich měla stejný názor, jako já. Zpočátku nebylo až tak těžké se do knihy začíst, psychothrillery z manželského prostředí v poslední době celkem „frčí“ ve čtenářské komunitě. Ani mě se thrillery moc nevyhýbají, ačkoliv to není úplně vyhledávaný žánr. Ale i tak jsem si tuto knihu vybrala k recenzi. Bohužel, stejně jako jiné čtenáře, ani mě neminulo zklamání z této knihy.

I když začtení do knihy nebylo až tak těžké, vydržet u příběhu už bylo lehce složitější. Podle názorů na knihy Läckberkové jsem čekala napětí od začátku až do konce, šílené zvraty a nečekaná jednání hlavních postav, ovšem bohužel jsem dostala až „učebnicový“ případ domácí nevěry a následného řešení ze strany manželky. Měla jsem poměrně velký problém u knihy vůbec vydržet, dost pasáží jsem i přeskakovala, protože byly plné až nezajímavých podrobností. Převážně první polovina knihy byla opravdu nudná, plná erotických scén, druhá půlka už byla mnohem lepší, konečně se tam začalo něco dít a děj obsahoval konečně nějaké zvraty. Ne, že by autorka nepsala čitelným stylem, bohužel tahle kniha nebyla jednou z těch lepších. Určitě někdy v budoucnu vyzkouším autorčinu krimi sérii, ale momentálně se docela bojím do jakékoliv její knihy pouštět.

Pokud máte rádi psychothrillery, a nevadí vám ani slabší knihy, které obsahují docela dost nudnějších pasáží, tak knihu doporučit mohu. Jako taková jednohubka třeba na dovolenou asi bude vhodná. Mě ale kniha bohužel nezaujala. 

Knihu k recenzi poskytlo nakladatelství Grada – po kliknutí na logo se dostanete na stránky knihy

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *