Menu Zavřeno

BlogBlok #1 – Co? Jak Proč?

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nové série článků!

Asi si říkáte – Co je to ten BlogBlok? K čemu slouží? A jak si takový BlogBlok vyrobit doma? Na všechny tyto otázky a ještě více naleznete informace právě v této nové sérii článků.

Tak první otázka, které se bude věnovat celý dnešní článek – Co je to ten BlogBlok?

BlogBlok je zkratka dvou slov – Blogový Blok. „Blogový“ souvisí s blogem a „Blok“ jako blok, zápisník, sešit. BlogBlok tedy slouží jako blok či zápisník k blogu, kam si můžete zapisovat veškeré věci týkající se vašeho blogu – návrhy článků, poznámky k recenzím atd.

Já si svůj BlogBlok vedu již 3 roky, a našla jsem v něm skvělého pomocníka, co se blogu týče. Teď jsem tedy delší dobu BlogBlok vynechávala a nevěnovala se mu, navíc se mi u něj bohužel rozpadly desky, a až teď (po zhruba půl roce až tři čtvrtě roce?) jsem využila příležitosti návštěvy Makra a koupila si nový.

Já k BlogBloku používám takovýto „šanon“ velikosti A5 s kroužky uvnitř, abych do něj mohla případně jen dokupovat papírové náplně. Ale můžete využít prakticky jakýkoliv obyčejný sešit či zápisník, tady se fantazii opravdu meze nekladou. Celá tato série článků se bude věnovat tomu, jak si BlogBlok vedu já, co si do něj zapisuji, a také nějaké nápady pro vás, pokud si budete chtít vést svůj BlogBlok také.

Na fotkách výše mám „pozůstatky“ svého původního BlogBloku, bohužel se mi právě rozpadly ty desky, takže mi zůstal jen vnitřek. 

Doufám, že se vám úvodní článek do nové série líbil a že se uvidíme u toho dalšího =)

Posted in BlogBlok

6 Comments

 1. FreeZe

  Jé, jak tak čtu, já mám takový svůj „blogblok“ také 🙂 Jen mu teda tak neříkám 🙂 Jinak mám ho v podobě sešitu v kroužkové vazbě (pro mě osobně nejpohodlnější formát), zapisuji si tam nápady na příspěvky, seznamy čehokoliv pro „seznamové“ články (aktuálně jsem třeba měla seznam TOP akcí pro milovníky letadel a jiné vojenské techniky), i ty statistiky tam mám ve stručné podobě.
  No, pokud se budeš chtít mrknout, tak něco málo fotek i povídání mám tady – http://www.free-ze.eu/jak-zalozit-blog-iii-content-plan-neboli-redakcni-plan 🙂

  • Tery Engli

   Děkuji za komentář, na fotky se podívám 🙂 Pokud máš instagram, můžeš tam hodit hashtag #pisusiblogblok 🙂

  • Tery Engli

   Děkuji za komentář 🙂 Pokud si svůj BlogBlok vytvoříš, budu ráda za fotky 🙂 Pokud máš instagram, můžeš hodit fotku pod hashtag #pisusiblogblok 🙂

 2. Lucy Lillianne

  takovy nadsenosti uz mam za sebou driv jsem si tak do sesitu psala i statistiky, abych mela prehled a podobne… ted si vystacim s listecky u notasu a poznamkami v konceptech 😀

  • Tery Engli

   No, to právěže já jsem delší dobu ve fázi, kdy mi ty lístečky a koncepty fakt nestačí … Navíc, příštích pár měsíců bude hektických … Ale to tu úplně ventilovat nechci 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *