Audioknihy

Audiokniha – Eragon (Christopher Paolini)

Po kratší pauze, kterou jsem od audioknih měla, jsem se opět ponořila do tajuplného světa mluveného slova. Tentokrát jsem si na audiolibrixu zakoupila Eragona, první díl série Odkazu dračích jezdců. Jakožto milovnice draků jsem z ní už od začátku byla nadšená! 


Autor – Christopher Paolini
Délka – 18:44 h
Vydavatel – Fragment
Interpret – Martin Stránký
Série – Odkaz dračích jezdců #1

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství.
Chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Zprvu ho chce pouze zpeněžit a zabezpečit jím rodinu na nadcházející krutou zimu, jenže když se z kamene „vyklube“ dračí vejce a z něj později dračí mládě – Safira, uvědomí si, že stojí tváří v tvář dobrodružství, které sahá vysoko nad jeho možnosti. Jeho prostý život přes noc zanikne a on se ocitne v novém, nebezpečném světě intrik, kouzel a válek.
Pouze se starodávným mečem a moudrým průvodcem musí Eragon se Safirou zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic.Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou…

Do audioknihy jsem se zaposlouchala už od prvních minut a nemohla jsem se odtrhnout. Už jen informace o autorovi mě posadili na zadek. Tohle napsal 15-ti letý kluk? Neuvěřitelné! Eragon je přesný důkaz o tom, jak je lidská fantazie nekonečná. A už v tak mladém věku stvořit něco tak obrovského a fenomenálního, to se jen tak nevidí.

Pochybuji, že by u nás existoval někdo, kdo nezná příběh Eragona. Ale jelikož náhoda je blbec a možná opravdu někdo takoví existuje, lehce vám nastíním, o čem se v této knize (respektive audioknize) můžete dočíst/doslechnout.

Eragon je mladý chlapec, ale velmi odvážný. Sám se vydává do Dračích hor, kam se ostatní lidé bojí vstoupit. Ovšem jednoho dne tam najde něco nečekaného. Najde tam svítící kámen, pečlivě opracovaný. Ponechá si ho a při návštěvě kupců se ho pokusí prodat, aby měl peníze na jídlo pro svou rodinu. Jenže osud chtěl vše jinak, a tak kámen zůstal u Eragona. Jedné noci ho vzbudily zvláštní zvuky. A náhle tu místo kamene byl malý drak. On to totiž nebyl kámen. bylo to dračí vejce.

Eragon tajně vychovává draka ukrytého v lese. Nosí mu jídlo a chodí za ním, aby s ním trávil nějaký čas. Slet událostí ovšem zařídí, že musejí společně uprchnout.

Zamilovala jsem se do toho příběhu, to vám říkám na rovinu.  Už se nemohu dočkat, až si pořídím další díly. Martin Stránský má úžasný hlas, akorát stvořený pro tento příběh. Nějak si nedovedu představit, že by tuto audioknihu namlouval někdo jiný.

Pokud jste příběh Eragona ještě nečetli či neslyšeli, rozhodně tuto chybku napravte. Nebudete litovat.

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *