Knihy

Způsob jak více číst – Knižní výzva 2016 !

Zdravím =) 

Jistě jste si už na mé fb stránce všimli, že jsem před časem avizovala, že bych na blog chtěla dávat více knižních recenzí. To je samozřejmě pravda, ale jak se dokopat k tomu, abych pravidelně četla? Způsob, jak to uskutečnit, jsem hledala něco málo přes měsíc, až jsem narazila na blog Ells, Svět nadpřirozena, a narazila jsem tam na takovou výzvu – Knižní výzva 2016. A v tom mi to v hlavě cvaklo – TO JE ONO! Ano, to je opravdu ono. Tohle mně určitě donutí více číst, věřím tomu. Netrvalo ani pár minut, a už jsem hned po článek Ells psala odkaz na svůj blog a psala, že se přihlašuji. Rovnou jsem si od ní stáhla ikonku na Knižní výzvu 2016 a ikonku s číslem 90, což je takový můj cíl – přečíst za rok 90 knih. Pokud to nebudu moc zvládat, ikonku vyměním, pokud cíl předčasně splním, nahradím devadesátku vyšším číslem.

zdroj obrázku – ells.cz

Myslím, že takováhle výzva je perfektní způsob pro blogerky a vlastně pro všechny holky a kluky, jak se donutit číst. Vždyť čtení je krásná věc! Navíc není nikde stanoveno, že ta kniha musí nutně být papírová, může to být e-kniha, což se mi moc líbí, protože v mém vlastnictví třímá krásná čtečka knížek, takže se těším, až si do ní koupím další e-knihu. Číst si můžete prakticky kdekoliv, o přestávky ve škole, v práci (samozřejmě jen v pauzách, ne aby Vás za to vyhodili! ), v autobuse při cestě domů, v létě někde v parku ve stínu stromu, nebo u bazénu, v zimě u krbu s šálkem horkého čaje či kávičky, nebo prostě jen tak, v posteli či křesle, zachumlat se pod deku, a otevřít knihu, začíst se do příběhu, vypustit všechny starosti, problémy atd. Neznám nic lepšího, než když venku prší či sněží, a já si hovím v křesle s knížkou či čtečkou v ruce. U nás na chalupě máme nádherné pohodlné velké křeslo přímo před oknem, prostě slast.

Jak to máte se čtením Vy? Zapojujete se do knižních výzev? Či na čtení nemáte vůbec čas? Pište určitě do komentářů, těším se na Vaše odpovědi, a u dalšího článku Ahoj =)

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!