Zápisník Spisovatelky

Knižní, povídkový a osobní blog

Instagram

 • Pekárna v Brooklynu
Julie Caplin
Spolupráce @grada_cz @cosmopolis_cz, 2019
4/5

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit!

Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku.

Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… 
Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme. -----------------------
❤️ Z knihy jsem byla jednoznačně nadšená. Věděla jsem, do čeho jdu, protože Kavárna v Kodani byla skvělá kniha, moc mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pekárna u mě dopadla naprosto stejně. Na začátek ale musím říct - jedná se o naprosto předvídatelné příběhy. Jenže na to já mám názor, že to tomu příběhu naprosto přidává. Člověk ví, co od toho čekat, a i tak se setká se spousty zvratů a překvapení. Příběh je čtivý, autorka má skvělý styl vyprávění a na téměř 370 stránkách se nám tu odvíjí milostný příběh s nádechem sladkého pečiva, dortíků a kávy.

Celá recenze na blogu, odkaz najdete v biu pod Linktree! ❤️ #book #read #reading #reader #instagood #author #bestoftheday #bookworm #readinglist #love #photooftheday #literature #linstaknihovna #minirecenze #zapisnikspisovatelky #romantika #juliecaplin #romantickeuteky
 • Nový feed 3/3
 • Nový feed 2/3
 • Nový feed 1/3
 • #audiokniha 
Šest vran - Leigh Bardugo

#spoluprace @humbook @albatrosmedia @radsi_knihu 
Když se na Humbook stránce objevil post, který sliboval vybraným posluchačům listeningcopy Šesti vran, neváhala jsem ani minutu a přihlásila se. A povedlo se! Byla jsem vybrána! ----------- Úspěchy ověnčená fantasy od současné hvězdy young adult literatury Leigh Bardugo!

Za peníze se dá koupit všechno! Nebo aspoň to platí v Ketterdamu, ve kterém se nikdo nevyzná lépe, než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. A když se objeví neodolatelná zakázka? Je čas sehnat si pomocníky. Zloděj, trestanec, hazardní hráč, černá ovce rodiny, špionka a kráska-zabiják – šest nebezpečných psanců, kteří se pokusí dostat do nejstřeženější pevnosti světa. Podaří se jim vyváznout se zdravou kůží? ----------- Bylo to napínavé. Bylo to skvělé. Bylo to tajemné. A prostě - byla to pecka! Jakožto milovník fantasy jsem z audioknihy byla fakt nadšená. Ačkoliv jsem byla maličko ztracená z těch názvů, páč jsem nečetla tu původní trilogii. 
Výběr hlasů pro postavy naprostá bomba, zamilovala jsem se! Nevybrala bych nikoho jiného. Zvuk byl čistý, bez šumu, bez vad. Jen bych asi vyměnila hudební vsuvky, které mi tam moc neseděly, ale to je asi jen můj subjektivní názor. 
Full recenzi na blog chystám ❤️ Děkuji moc, že jsem dostala možnost si tuto audioknihu poslechnout a doufám, že Prohnilé město bude brzy v audioverzi taky! ⭐⭐⭐⭐/5 
#audiokniha #minirecenze #leighbardugo #sestvran #listening
 • Prdelka moje 😍❤️ #bunny #smokey #lovehim #mylove
 • Mám před sebou víkend mimo domov (dneska a zítra v Rakovníku a zítra večer přejezd do Krušných hor), takže jsem si s sebou musela vzít zákonitě i skvělé čtivo! 
Vzala jsem si rozečtenou Pekárnu v Brooklynu od Julie Caplin (zasláno na recenzi od @grada_cz ❤️) a přišla i chuť na re-reading Ready Player One, mojí největší srdcovku! Kdybych do konce života měla číst jen jednu jedinou knihu, byl by to RPO (@sharys_and_books ji taky miluje 😊) RPO jsem si pořídila lo i na Světu knihy, ale už předtím jsem ji měla v e-verzi z eReadingu. 
A co právě čtete vy? 
#currentlyreading #bookstagram #instabooks #instaknihovna #knihy #pravectu #ukazcoctes #juliecaplin #thelittlebrooklynbakery #ernestcline #readyplayerone #books #reading #bookworm #readinglist #love #photooftheday #literature
 • Dneska jsem si na poště vyzvedla tento skvost, který mi zaslala sama autorka, rodačka z mého milovaného Rakovníka, @stulcovarenata ❤️ Strašně moc se těším, až se začtu! 
A strašně mě potěšily i ty nádherné záložky ❤️ Děkuju moc Renátko! 
#spoluprace #rafaelovaskola #knihy #knihstagram #instaknihovna #maitrea @maitrea_nakladatelstvi @stulcovarenata
 • Jedna romantická LGBT slaďárna ❤️ autorem je @theo.addair a vydalo je nakladatelství @yoli.cz ❤️ Zakoupeno v @knihkupectvi_luxor

Co vy a Muffin s Koláčky? Četli jste/Nečetli? 
#zaceskeautory #muffinacaj #kolackyaspiklenci #lgbt #lgbtliteratura #knihy #knihstagram #instaknihovna #theoaddair