Knihy

Deset knižních dní – Den 1 – Deset skvělých knih

Zdravím zápisníci! 

Nedávno jsem na blogu Adelle’s World objevila tag “Deset knižních dní”. Jen tak jsem si doma sepsala všechny dny, a napadlo mě, že by bylo zajímavé se o to s vámi podělit 🙂 Tak tady je první den – deset skvělých knih! Jen upozorňuji – knihy jsou vybrány v libovolném pořadí, desátá kniha není nejhorší v seznamu, všechny jsou naprosto super a bylo těžké vybrat! 

1) Čáry života – Ty jsem si nesmírně užila. Miluju nové světy a tahle kniha mě prostě nadchla! Uchvátil mě nový svět, nové bytosti, nové technologie … Tohle se fakt povedlo, autorka má úžasnou fantazii, skvělé popisy, kniha se velmi dobře čte …. Prostě jednička. Netrpělivě čekám na další díly! Mou recenzi na Čáry života si můžete přečíst zde!

2) Skleněný trůn – Protože touhle knihou vznikla moje láska a naprostá závislost na téhle knižní sérii! Autorka zde opět vytvořila úplně nový svět, kniha je plná nadpřirozených bytostí, odvážného charakteru i trošku lásky. Ze začátku jsem se trošku bála toho natahování do mnoha dílů, ale musím říct, že po přečtení skoro poloviny série mě to stále baví a stále je to prostě super! Recenzi na Skleněný trůn najdete zde! 3) Daniel & Aubrey – Jakožto zarputilý romantik jsem si tuhle knižní sérii zamilovala. Zakázaná láska, ještě z univerzitního prostředí, to je prostě moje. Miluju i zamilované filmy, a teď teda i knihy. Na tuhle sérii mě nalákala Darča z blogu DaraMegan knih, čímž jí moc děkuju, že mi tuhle sérii ukázala a nalákala! 4) Než jsem tě poznala – Tohle je hodně podobný případ stejně jako u Daniel & Aubrey, akorát že tahle kniha končí trošku smutně. Já jsme si ji schválně pořídila s filmovou obálkou, protože zbožňuji herečku Emilii Clark, a taky protože v našem knihkupectví už neměli tu s klasickou obálkou 😀 Ale nelituji toho, vždycky jsem radši tíhla k paperbackům, i když vydrží míň než hardbacky. Recenzi na ni najdete zde! 

5) Harry Potter a kámen mudrců – Kdo by neznal příběh malého kluka – čaroděje, který se dostane do kouzelnické školy čar a kouzel a zažívá jedno velké dobrodružství za druhým. Myslím, že se najde jen velmi málo lidí, kteří nikdy neslyšeli příběh Harryho Pottera. Sama docela lituji toho, že jsem se k němu dostala až ve svých 21 letech, a že jsem nejdřív viděla filmy a až pak si začala číst knihy. Zrovna u téhle série se mi ukázalo, že jsou knihy daleko informativnější než je film. Ale tím nechci říct, že by filmy byly špatné, to ne. Zrovna nedávno jsem si dala filmový maraton HP 🙂 Myslím, že HP je u nás celkem fenoménem, a nejen u nás, ale i po celém světě. Nedávno to dokonce bylo přesně 16 let od vydání prvního filmu – Harry Potter a Kámen mudrců. A příběhově je to pro mě prozatím nejlepší díl. 

6) Nalehko – Do cestování jsem se zbláznila díky svému příteli Jakubovi. To s ním jsem poprvé letěla letadlem, a poprvé se podívala do jiné země (nepočítám Německo, které jsem navštívila na moje 18 narozeniny se školou). Kniha Nalehko pojednává o muži a ženě vydávající se na výlet přes několik zemí pouze s minimem věcí. (Minimem myslím fakt minimem – pasem, peněženkou, mobilem, a jedny šaty či kalhoty a košili). Popravdě, já osobně bych se až takhle Nalehko na výlet či dovolenou nevydala, ale kniha poukazuje zajímavý pohled na tuto věc. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, i když tam byly určité pasáže, které mi vadily. Recenzi na Nalehko najdete zde!

7) Brooklyn – To je to samé jako Než jsem tě poznala. Zamilovaný příběh, tentokrát z Ameriky, kam se vydává mladá Irčanka za prací. Tahle kniha je pro mě jednou z nejoblíbenějších románů, jakožto milovník irské hudby a irské tématiky vůbec. Po přečtení knihy jsme viděla i film, a kupodivu i ten byl naprosto super! Nedotrhla jsem se ani od jednoho. Myslím, že tenhle román mohu vřele doporučit. Recenzi na ni najdete zde!

8) Odvrácená tvář lásky – Za mě typický pubertální příběh zamilované holky 😀 Samozřejmě to nemyslím až tak drsně 🙂 Naprosto suprový příběh mladé dívky, která se zamiluje do někoho, s kým chce vlastně jenom spát. Tak tohle mě mega bavilo (přečteno za jeden den). Byť je mi už přes 20. Je to spíše takový jednoduchý příběh, ale s citovým podkresem. Ke konci i slzička ukápla, a to se moc často nestává. Opravdu zřídkakdy. 

9) Bajky Barda Beedleho – Bajky jsem si celé pročítala už asi 10x … několikrát jsem je měla zapůjčené z knihovny, a konečně jsem si je před časem i pořídila domů. Nejznámější a moje i nejoblíbenější je Příběh tří bratří, která zazněla ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Ale ne že by odstatní pohádky byly horší než Příběh tří bratří, to ne, všechny jsou super! 🙂 A  kdo plníte výzvu na Databázi knih, tak se hodí pod bod 19 – kniha pohádek.

10) Kostičas – Zatím nejnovější kniha, kterou jsem četla, a musím říct, že už jsem pochopila, co na ní všichni vidí 😀 Byla naprosto super! Koupila jsme si rovnou všechny tři díly, a zatím mě tahle série dost baví! Neumím si teda zatím představit čekání na další díly, prý jich má být dokonce 7! No, snad bude čekání kratší a díly vyjdou opravdu brzy!  Recenze je zde! 

A jakých 10 nejlepších knih máte ve svém žebříčku Vy? 

 

Tag

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Komentářů “Deset knižních dní – Den 1 – Deset skvělých knih

    1. Zápisník Spisovatelky Post author Reply

      Ahoj, tak děkuju za reakci 🙂 To jsem netušila, já to našla na spoustě blozích …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!